- REKLAMA -
- REKLAMA -
Kultura

O południowej Armenii na dziedzińcu bocheńskiego muzeum ZDJĘCIA

Fot. FB Muzeum
- REKLAMA -

Przy fantastycznej pogodzie i dobrej frekwencji Muzeum im. Stanisława Fischera zainaugurowało coroczny wakacyjny cykl spotkań pod nazwą Muzealna Akademia Historyczna. Kolejne spotkanie już 17 lipca.

Ze względu na ochronę przed koronawirusem spotkanie nie odbyło się we wnętrzach muzeum, lecz w zacienionym i przewiewnym dziedzińcu muzealnym.

„Pod chmurką”, w niemal komfortowych warunkach publiczność miała okazję posłuchać wzbogaconego wieloma obrazami świetnego wystąpienia Aleksandry Pasierb o południowej Armenii.

Była to znakomicie skonstruowana opowieść o długiej, niezwykłej i skomplikowanej historii Ormian oraz wspaniałych zabytkach armeńskiej ziemi tak bardzo naznaczonej przez wielką historię,

Kolejne spotkanie cyklu Muzealna Akademia Historyczna już w najbliższy piątek, 17 lipca o godzinie 17.30. Wtedy też Anetta Stachoń i Krzysztof Wojtaszczyk zabiorą gości na tajemniczą wyprawę zatytułowaną „Podziemia Dolnego Śląska”.

Kolejne odsłony cyklu Muzealnej Akademii Historycznej to:

  • 24 lipca Dzień Świętej Kingi – patronki górników solnych. Tomasz Migdas (Kopalnia Soli Bochnia), Włosy Świętej Kingi, Kardynał, Lobkowitz i inne osobliwości bocheńskiej żupy solnej.
  • 31 lipca, Iwona Zawidzka – „Złe oko“.
  • 7 sierpnia, Anna Mroczek – „Różne imiona śniegu“. O Samach i Laponii w środku lata.
  • 14 sierpnia, Anna Pastucha – Aspiracje teatralne dawnych bochnian.
  • 21 sierpnia, Grażyna Potępa – Poczet przeorów klasztoru OO. Dominikanów w Bochni.
  • 28 sierpnia, Wojciech Szatkowski (Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem) – Fenomen Giewontu.
Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra