Kultura

Nowy Wiśnicz. Śladem zabytków, legend i historii – V Rodzinny Rajd Rowerowy ZDJĘCIA

Ponad 140 osób wzięło udział w V Rodzinnym Rajdzie Rowerowym po ziemi wiśnickiej. Trasa rajdu nawiązywała do przypadającej w tym roku 80.  rocznicy wybuchu II wojny św.

Przebiegała m.in. obok miejsc związanych z działaniami wojennymi w południowej części gminy Nowy Wiśnicz. Uczestnicy rajdu odwiedzi cmentarz więzienny w Leksandrowej, bunkier Ringstand w  Starym Wiśniczu oraz Wzgórze Lecha w Wiśniczu Małym.

Gościli również w Gospodarstwie Pasiecznym Andrzeja Sowy na strowiśnickim Podgródku. Gro konkursów, konkurencji i zabaw zorganizowanych zostało w Miasteczku Ruchu Drogowego w Starym Wiśniczu.

Cała trasa rajdu została wytyczona po urokliwych terenach Nowego Wiśnicza, Leksandrowej, Starego Wiśnicza oraz Wiśnicz Mały ze wspaniałymi widokami na okolicę (w tym szlakami przez Zagrody i Podgródek), a w najwyższych partiach szlaku przy bezchmurnym niebie można było dostrzec odległe Tatry.

Po powrocie na metę na wiśnickim rynku na każdego czekał ciepły posiłek oraz zabawy dla najmłodszych. Na zakończenie każdy otrzymał pamiątkowy medal i upominek a zwycięscy konkursów odebrali nagrody z rąk burmistrz Małgorzaty Więckowskiej, wiceburmistrz Reginy Wielgus i organizatorów. Wśród uczestników Rajdu rozlosowana została nagroda główna (rower), która trafiła do rodziny z Poręby Spytkowskiej.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy swoją pracą i zaangażowaniem wsparli realizację V Rodzinnego Rajdu Rowerowego a w szczególności animatorom, służbom technicznym, Policjantom Wiśnickiego Komisariatu oraz Strażakom z OSP Nowy Wiśnicz i Stary Wiśnicz.

Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Gminy Nowy Wiśnicz.

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Słabi

    02 grudnia godzina 23:23

    Słabo jezdzicie na rowerach oraz nie nadajecie śie do sportu rzadnego ani do biegania ani dojerzrzenia na ro werze ani granie w piłke nożnom

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra