- REKLAMA -
- REKLAMA -
Kultura

Marek Piekarczyk otrzymał Krzyż Małopolski – Złotą Odznakę Honorową Województwa Małopolskiego

Fot. Archiwum Festiwalu
- REKLAMA -

Przyjaciel Małopolskiego Festiwalu Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem” – Marek Piekarczyk podczas ostatniej edycji Festiwalu otrzymał Złotą Odznakę Honorową Województwa Małopolskiego – Krzyż Małopolski.

Krzyż Małopolski jest przyznawany osobom, które poprzez zaangażowanie w działania na rzecz społeczności lokalnych, przyczyniają się do rozwijania społeczeństwa obywatelskiego i wzbogacają tym samym dorobek regionu.

Festiwal był świetną okazją do uhonorowania Marka Piekarczyka w odniesieniu, nie tylko do samej pomocy przy jego organizacji, ale przede wszystkim wsparcia osób najbardziej potrzebujących. Ten znakomity polski artysta od lat znany jest ze swoich charytatywnych działań. Wspiera fundacje i stowarzyszenia, występuje bezpłatnie na koncertach dobroczynnych. Walczy w imieniu osób, które mierzą się z pokonywaniem barier.

– Pamiętam jak 15 lat temu zapytałem Marka, czy nie zechciałby zostać jurorem takiego małego, nowo powstającego Festiwalu „Integracja malowana dźwiękiem”. Zgodził się bez żadnego problemu i został do dziś. Kwalifikuje uczestników, jest jurorem, pomaga skompletować Jury. I co ważne robi to wszystko charytatywnie, bo swoje honorarium zawsze  przeznacza na nagrody dla uczestników. Chcieliśmy go za to wszystko w jakiś szczególny sposób wyróżnić, a ponieważ Partnerem Głównym Festiwalu jest Województwo Małopolskie dlatego złożyliśmy wniosek o Złotą Odznakę Honorową Województwa Małopolskiego – Krzyż Małopolski – wyjaśnia Jerzy Turek pomysłodawca i organizator Festiwalu.

Wnioskodawcą wyróżnienia dla Marka Piekarczyka było Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Kropla Dobroci” – organizator Festiwalu.

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Avatar

    stefan

    31 maja 2023 godzina 08:42

    Gratulacje Marek. Taka uwaga do redakcji. Przy okazji dobrze by bylo sie wspomniec hitorie tego odznaczenia oraz inne osoby, ktorym to odznaczenie zostalo przyznane w przeszlosci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra