- REKLAMA -
- REKLAMA -
Kultura

Jeden wernisaż – dwa wyjątkowe miejsca. Dziś otwarcie wystawy „Ewa i Adam”

- REKLAMA -

Już dziś w bocheńskiej bibliotece oraz Kopalni sztuki Bochnia zaplanowano wernisaż nietypowej wystawy malarskiej, autorstwa pięciu artystek, zatytułowanej „Ewa i Adam”.

Pomysłodawczynią i motorem tego wydarzenia jest malarka Iwona Skupińska. Zaprosiła ona do uczestnictwa w wystawie artystki z ZAP, z którymi spotyka się na plenerach i wystawach.

Temat wystawy miał być uniwersalny, umożliwiający realizację bardzo różnych pomysłów artystycznych, a zarazem ciekawy i wciągający dla widza. Założeniem było, iż każda z uczestniczących w niej osób zaprasza do swojego „matecznika” – tym sposobem mamy 5 artystek i 5 wernisaży w różnych miejscach.

W Bochni wystawa „Ewa i Adam” będzie gościła w dwóch miejscach jednocześnie, w sali klubu Biblioteki oraz w Galerii Kopalnia Sztuki – Rynek 16. Na wystawie zobaczymy około 50 prac malarskich pięciu artystek: Iwony Skupińskiej, Ireny Podolak, Nadii Siemek, Agnieszki Sroki oraz Sylwii Wenskiej.

Rozpoczęcie wernisażu odbędzie się dziś o godz. 17 w murach biblioteki, wydarzenie będzie kontynuowane w Galerii Kopalnia Sztuki.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra