- REKLAMA -
- REKLAMA -
Kultura

Jan Kubas z Bochni odnosi kolejne sukcesy na arenie międzynarodowej

Fot. Archiwum prywatne J. Kubas
- REKLAMA -

Pochodzący z Bochni śpiewak otrzymał ostatnio Grand Prix w VII Danubia International Vocal Competition w Budapeszcie, uzyskując najwyższą punktację spośród wszystkich śpiewaków. To jednak nie pierwszy międzynarodowy sukces młodego artysty.

We wrześniu wywalczył bowiem I miejsce w II Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Nehamy Lifshitz w Wilnie, a w kwietniu 2021 roku zdobył Grand Prix w IV Międzynarodowym Konkursie Wokalnym „Daina miestui” w Kownie.

Jan Kubas urodził się 25.02.2000 w Bochni. Edukację muzyczną rozpoczął w Szkole Muzycznej I stopnia im. Juliusza Łuciuka w Mikluszowicach w klasie gitary klasycznej Krzysztofa Nieboraka.

Następnie kontynuował naukę w klasie gitary klasycznej Piotra Szyca w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Bochni. Naukę śpiewu rozpoczął w 2017 roku w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Bochni w klasie dr Moniki Gruszowskiej.

Jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Bochni. Obecnie jest studentem III roku na Wydziale Wokalnym Akademii Muzycznej im.Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie prof. dra hab. Bogdana Makala.

Jest uczestnikiem Programu Kształcenia Młodych Talentów Akademia Operowa Teatru Wielkiego – Opery Narodowej. Młody śpiewak wziął udział w wielu międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach wokalnych.

W czasie nauki w szkole muzycznej w Bochni zdobył m.in:

 • I miejsce w XII Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Ludomira Różyckiego organizowanym przez Centrum Edukacji Artystycznej pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezydenta Miasta Gliwice. 28-30.03.2019 Gliwice
 • I miejsce w V Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Mieczysława Karłowicza organizowanym przez Centrum Edukacji Artystycznej pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 25–27.10.2018 Kraków
 • III miejsce w VI Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Giulio Perottiego 04-10.10.2019 Ueckermunde, Niemcy W czasie studiów w Akademii Muzycznej Jan Kubas zdobył m.in. następujące nagrody: – Grand Prix w IV Międzynarodowym Konkursie Wokalnym „Daina Miestui” Kowno 04.2021
 • Grand Prix w VII Danubia International Competition Budapeszt 11.2022 – I miejsce w II Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Nehamy Lifshitz Wilno 09.2022.
1 Komentarz

1 Komentarz

 1. Avatar

  Paweł

  20 grudnia 2022 godzina 19:33

  Przepraszam tak dla sprostowania Janek nie pochodzi z Bochni tylko z miejscowości Drwinia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra