- REKLAMA -
- REKLAMA -
Kultura

Inauguracja letniego sezonu i koncert przy lipnickim Leonardzie

- REKLAMA -

Letni sezon w Lipnicy Murowanej zostanie zainaugurowany w najbliższą niedzielę o godz. 17 koncertem „Muzyczna podróż w cztery strony świata”. Wydarzenie zaplanowano obok kościółka św. Leonarda.

W niedzielę na scenie wystąpią Gabriela i Michał Kubarscy – młodzi artyści, którzy poznali się w trakcie studiów w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Zestawienie skrzypiec i akordeonu po krótkim czasie okazało się świetnym połączeniem instrumentalnym pozwalającym stworzyć wyjątkowe kreacje muzyczne.

Repertuar wykonywany przez artystów obejmuje muzykę z różnych stron świata, przez argentyńskie tango, muzykę francuską, aż po Bałkany. Muzycy występowali w najważniejszych salach koncertowych na Śląsku m.in. w: Filharmonii Śląska im. H. M. Góreckiego w Katowicach, Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej, Klubie Muzycznym MUZA  im. Jana Kiepury i wielu innych.

Organizatorami wydarzenia są: Wójt Gminy Lipnica Murowana, Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Andrzeja Apostoła w Lipnicy Murowanej oraz Gminny Dom Kultury w Lipnicy Murowanej.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra