- REKLAMA -
- REKLAMA -
Kultura

Grupa teatralna STONOGA z ZSP w Brzesku sięgnęła po najważniejszą nagrodę 11. Konfrontacji Teatrów Dzieci i Młodzieży TEATRALNE LUSTRA

Fot. UM w Brzesku
- REKLAMA -

Tegoroczne konfrontacje odbywały się w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Brzesku. Prowadzona przez Agatę Podłęcką grupa została doceniona za spektakl „Bo jak nie my, to kto?”.

W ciągu dwóch dni na scenie w Brzesku zaprezentowało się trzynaście grup teatralnych – dziewięć w kategorii dziecięcej oraz cztery zespoły młodzieżowe. Przez widownię przewinęło się blisko tysiąc osób – głównie uczniów szkół i przedszkoli z gminy Brzesko. Przedstawienia oceniał zespół konsultantów, w skład którego weszli aktorzy związani z tarnowskim Teatrem im. Ludwika Solskiego: Matylda Baczyńska, Anka Graczyk i Kamil Toliński.

Równorzędne nagrody otrzymały również: Miszmasz (grupa młodsza) ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Brzesku, Kagami ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Tarnowie, Teatrałki ze Szkoły Podstawowej w Radgoszczy, Teatr Tup ze Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Teatralnych w Tarnowie oraz Bochenek z Miejskiego Domu Kultury w Bochni.

Ostatnia z wymienionych grup została doceniona za spektakl „Trzeba wyjść między ludzi. Bajka” i wraz ze zdobywcami Diamentowego Lustra będzie reprezentować region podczas 38. Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK. 

Zespół konsultantów przyznał również wyróżnienia, które trafiły do grup teatralnych Feniks oraz Balbinki Hrabinki z Dąbrowskiego Domu Kultury w Dąbrowie Tarnowskiej, I To i Owo ze świetlicy wiejskiej w Lewniowej działającej przy Centrum Kultury w Gnojniku, które delegowało także zespół Kto Tam?, Grupy Krach  ze Szkoły Podstawowej w Wielkiej Wsi oraz dwóch grup reprezentujących Koło Teatralne Miszmasz. 

Organizatorami imprezy były Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku oraz Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu (Biuro Organizacyjne w Tarnowie) przy wsparciu Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzesku. Patronat honorowy nad wydarzeniem pełnili burmistrz Brzeska Tomasz Latocha oraz starosta Andrzej Potępa. Całość dofinansowano ze środków Urzędu Miejskiego i Starostwa Powiatowego w Brzesku.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra