- REKLAMA -
- REKLAMA -
Kultura

Dziś wieczorem spektakl „Pieśń nad Pieśniami”. Zobacz, gdzie odebrać bezpłatne wejściówki?

- REKLAMA -

Dziś w kościele pw. Św. Pawła Apostoła kolejne wydarzenie Festiwalu Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem”. Na godzinę 18.30 zaplanowano spektakl „Pieśń nad Pieśniami” Teatru EXIT.

„To było absolutnie niezwykłe doświadczenie. Jakby docieranie do jądra miłości, patrzenie na nią po zdjęciu wszystkich „światowych” filtrów – sztucznej atrakcyjności, wybujałego erotyzmu i pustych, emocjonalnych gier. Docieranie do całkiem nieznanych obszarów – uczuć czystych i ich obrazu bez krzywego zwierciadła. Wszystko to wydarzyło się w trakcie realizacji naszego spektaklu „. Tak opisuje „Pieśń nad Pieśniami” autor scenariusza i reżyser, Maciej Sikorski.

Muzyka – Adam Szewczyk
Scenografia – Anna Mendera
Wiolonczela – Małgorzata Oczko
Występują:
Natalia Lewandowska
Marcin Konik
Asia Sych
Ryszard Waligóra
Kamil Padlikowski
Adam Szewczyk
Tomasz Drozdek

O TEATRZE
Teatr EXIT, powstał w listopadzie 2016 roku w Krakowie, w ramach Warsztatów Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia „KLIKA”, które na różne sposoby aktywizuje osoby z niepełnosprawnościami. To MIEJSCE SPOTKANIA artystów niepełnosprawnych z pełnosprawnymi… podobnie jak w Bochni, podczas festiwalu.
Wizja teatru wg założyciela, Macieja Sikorskiego to przestrzeń w której spotykają się DWA ŚWIATY – osoby niepełnosprawne, w zdecydowanej większości bardzo chore, cierpiące na wielokończynowe porażenie mózgowe, niewidome, niepełnosprawne intelektualnie oraz artyści o uznanym dorobku.


Te pozornie odległe światy łączy WSPÓLNA PASJA – TEATR I MUZYKA. Ich spotkanie sprowadza się do wzajemnego uczenia siebie. Tylko wówczas możliwe jest prawdziwe, wzajemne przyjęcie, czyli wspólna WYMIANA DARÓW.” – mówi Maciej Sikorski.

Wstęp za okazaniem bezpłatnych wejściówek, które można odbierać w Kopalni sztuki Bochnia, ul. Rynek 16, Bochnia


Organizatorem jest Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Kropla Dobroci” i Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. ks. J. Twardowskiego w Bochni.
Współorganizator: Teatr EXIT

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra