- REKLAMA -
- REKLAMA -
Kultura

Dziś w kinie „Regis” „Właściciele” Jiříego Havelki

- REKLAMA -

Na kolejne spotkanie filmowe dziś DKF „Maciste”. Tym razem obejrzymy  przebojowy debiut Jiříego Havelki – „Właściciele”, który w czeskich kinach zgromadził ponad 300 tysięcy widzów!  Prelekcję przed seansem wygłosi dr Maciej Stroiński. Początek o godz. 19.00.

Akcja tej nagrodzonej trzema Czeskimi Lwami komedii rozgrywa się w trakcie zebrania współwłaścicieli pewnej praskiej kamienicy. Prym podczas spotkania wiedzie przewodnicząca Zahrádková, która chce wcielić w życie swój plan. Przez kobietę przemawia chęć uratowania budynku wymagającego pilnego remontu.

Problem w tym, że nie każdy podziela jej zdanie. A przy wspólnym stole spotykają się starsi, młodsi, idealiści, wolnorynkowcy, starzy lokatorzy oraz ludzie, którzy właśnie wprowadzają się do kamienicy. Jednym słowem, pełny przekrój czeskiego społeczeństwa. Wzajemne pretensje, uprzedzenia i stereotypy szybko biorą górę, zastępując spokojną, merytoryczną dyskusję. Zwłaszcza że każdy przekonany jest do swojej racji i niezbyt skory do pójścia na kompromis.

  • Bilety: 10 zł, 5 zł dla członków DKF-u
  • Organizatorzy: DKF „Maciste”, kino Regis, Miejski Dom Kultury
  • Działalność DKF „Maciste” współfinansuje Polski Instytut Sztuki Filmowej.
Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra