- REKLAMA -
- REKLAMA -
Kultura

BRZESKO. Konferencja „Dziedzictwo kulturowe niejedno ma imię”

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku, Towarzystwo Miłośników Ziemi Jadownickiej, Urząd Miejski w Brzesku i Starostwo Powiatowe w Brzesku zapraszają na konferencję popularnonaukową „Dziedzictwo kulturowe niejedno ma imię”.

Punktem wyjścia tego wydarzenia jest publikacja „Imiona. Dziedzictwo kultury. Zmienność imiennictwa w polskich środowiskach lokalnych na przykładzie rzymskokatolickiej parafii Jadowniki (Podgórne) w Małopolsce w latach 1784-2005” autorstwa dr Sabiny Jakubowskiej, stanowiąca rezultat jej studiów doktoranckich.

Celem konferencji jest upowszechnianie wiedzy o regionie i jego dziedzictwie kulturowym. Zostaną podczas niej przedstawione referaty prezentujące temat dziedzictwa kulturowego w kontekście społeczności lokalnych (na przykładzie m.in. Brzeska, Jadownik, Borzęcina, Wiśnicza), indywidualnych osób poszukujących swoich korzeni oraz instytucji. Wydarzenie wpisuje się w regionalistyczne działania Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzesku, która od wielu lat dokumentuje i rozpowszechnia wiedzę o kulturze, historii i zasłużonych mieszkańcach Brzeska i regionu brzeskiego.

Podczas imprezy będzie możliwość zakupu publikacji „Imiona. Dziedzictwo kultury” autorstwa Sabiny Jakubowskiej.

Udział w konferencji nie wymaga rejestracji.

Wydarzenie na Facebooku: Konferencja popularnonaukowa „Dziedzictwo kulturowe niejedno ma imię” | Facebook

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra