- REKLAMA -
- REKLAMA -
Kultura

BOCHNIA. „Za kamień i za ciemność” premiera książki Soni Korty i Piotra Dudka

- REKLAMA -

Bocheńska biblioteka zaprasza na premierę książki Soni Korty i Piotra Dudka „Za kamień i za ciemność”. Wydarzenie zaplanowano na 13 lutego, godz. 17.30, sala klubu Biblioteki ul. Mickiewicza 5.

Książka „Za kamień i za ciemność” to dzieło Soni Korty i Piotra Dudka, którzy, jak sami o sobie mówią, są miłośnikami książek, a zwłaszcza fantastyki. Jest to ich pierwsza wspólna powieść, będąca jednocześnie pierwszą częścią cyklu, którego pomysłodawczynią jest Sonia.

Sonia Korta to pisarka i redaktorka, absolwentka studiów bliskowschodnich na Uniwersytecie Jagiellońskim. Rodowita bochnianka.
Piotr T. Dudek to pisarz i redaktor, autor książki dla dzieci „Kot czarownicy”. Góral, miłośnik książek, zwierząt i świętego spokoju. Uwielbia być w drodze, najlepiej donikąd (i w żadnym razie autostradą).

„Za kamień i za ciemność” to powieść z gatunku dark fantasy, której akcja rozgrywa się w mieście Baraghod i górniczych korytarzach tamtejszej kopalni soli. W przesyconej magią, mroczną tajemnicą i walką o władzę scenerii utworu występuje niezliczona ilość intrygujących postaci. Inkwizytorzy, sędziowie, wiedźmy i szczurołapy, Solny Książę i Król Szczurów. To przedstawiciele bogatej galerii bohaterów, których postawa i charakter wpływają na dynamikę wydarzeń …i bez reszty pochłaniają czytelnika.

Premiera książki w bocheńskiej bibliotece to okazja do osobistego spotkania i rozmowy z autorami, możliwość wysłuchania opowieści o procesie twórczym bocheńskich pisarzy, jak również sposobność do zakupienia promowanej książki i pozyskania autografów Soni i Piotra.

Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu: Literacki debiut. Czytamy!, poprowadzi je Barbara Banach. Biblioteka zaprasza wszystkich zainteresowanych. Wstęp wolny.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra