- REKLAMA -
- REKLAMA -
Kultura

BOCHNIA. We wtorek spotkanie podróżnicze z Olgą Potempą

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zaprasza na spotkanie podróżnicze z Olgą Potempą „Peru i Boliwia – Kwintesencja Ameryki Południowej”. Wydarzenie zaplanowano na 27 lutego o godz. 17.30 w sali klubu Biblioteki, ul. Mickiewicza 5.

Olga Potempa-podróżniczka, liderka wypraw w Soliści Adventure Club (Polski Klub Podróżników), licencjonowana przewodniczka po Krakowie – bochnianka. Jest pasjonatką aktywnego stylu życia, miłośniczką wędrówek pieszych po Tatrach, nart skiturowych i via ferrat. Odwiedziła 55 krajów, ale najchętniej wraca w wysokie góry. Ma na swoim koncie wspinaczkę na nepalski sześciotysięcznik Lobuche, Kilimandżaro, Elbrus, Kazbek, Everest Base Camp, Triglav, Zugspitze i wiele innych. Na co dzień związana z krakowską branżą turystyczną i kulturalną.

Olga Potempa podczas relacji z trzytygodniowej wyprawy do państw Ameryki Południowej- Peru i Boliwii, przeniesie wirtualnie i emocjonalnie słuchaczy w bogaty krajobraz tych krajów. Przedstawi ciekawe miejsca, podzieli się swoimi spostrzeżeniami, ciekawostkami, anegdotami. Na spotkaniu będzie można się dowiedzieć, po co powstały geoglify w Nasca, dlaczego w Canionie Colca jest ulica o nazwie „Polacos”, ile gatunków ziemniaków uprawia się w Peru? Ponadto, dlaczego cholity w Boliwii chodzą w kapeluszach, pierwotnie zaprojektowanych dla mężczyzny, czy po co Boliwia ma, aż trzy stolice. Podczas wieczoru prelegentka chętnie odpowie na pytania przybyłych słuchaczy.

Biblioteka zaprasza wszystkich zainteresowanych, wstęp wolny.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra