- REKLAMA -
- REKLAMA -
Kultura

BOCHNIA. W piątek koncert Jakuba Tomira Staśto

- REKLAMA -

Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Bochni oraz Stowarzyszenie Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej serdecznie zapraszają na recital Jakuba Tomira Staśto.  Koncert odbędzie się w piątek 2 czerwca 2023 r. o godz. 18:30 w Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Bochni.

W repertuarze znajdą się utwory wybitnych klasyków: Ludwiga van Beethovena, Johannesa Brahmsa oraz znamienitego reprezentanta muzyki klasycznej XX wieku Béli Bartóka.  

Jakub Staśto – urodzony w  2000 r. w Krakowie. Absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Bochni. W 2019 r. ukończył z wyróżnieniem Szkołę Muzyczną I i II st. w Bochni. Obecnie student klasy fortepianu prof. dra hab. Andrzeja Pikula oraz dr. Mateusza Zubika na Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie. Jest laureatem polskich, a także międzynarodowych konkursów pianistycznych, czynnie bierze udział w licznych warsztatach i kursach pianistycznych, w tym w kursach mistrzowskich z najznamienitszymi pedagogami pianistyki na świecie. Aktywnie udziela się społecznie, będąc członkiem Zarządu Głównego Stowarzyszenia Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej oraz aktorem Teatru Artystokrackiego nieprzerwanie od jego powstania w 2017 r.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra