- REKLAMA -
- REKLAMA -
Kultura

BOCHNIA. W czwartek w kinie Regis „Wszystko wszędzie naraz”

- REKLAMA -

DKF „Maciste” zaprasza w czwartek na godz. 19 na majowe spotkanie podczas którego obejrzymy jeden z najoryginalniejszych obrazów ostatnich miesięcy a może i lat – film duetu reżyserskiego Dan Kwan / Daniel Scheinert  – „Wszystko wszędzie naraz”. Projekcję opatrzy wstęp dr Macieja Stroińskiego.

Nie ma w dzisiejszym kinie autorskim studia/dystrybutora, którego nazwa stanowiłaby pewniejszy znak jakości od A24. Od horrorów Roberta Eggersa i Ariego Astera przez „Nieoszlifowane diamenty” z rolą życia Adama Sandlera po oscarowy „Moonlight” – wszystko sygnowane tymi trzema znakami przypomina, że nadal da się znaleźć miejsce na oryginalne historie. Nie sequele, prequele, requele, ekranizacje, adaptacje i wielkie uniwersa, ale śmiałe fantazje wymykające się schematom. „Wszystko wszędzie naraz” wyróżnia się jednak nawet w tak bogatym, różnorodnym dorobku, stanowi jeden z najdorodniejszych pomników wolności artystycznej XXI wieku i nie popada przy tym w samozachwyt, pozwala sobie na opowiedzenie prostej, skromnej historii przy użyciu monumentalnych, imponujących środków. Trudno od kina oczekiwać czegokolwiek więcej.  /Jarosław Kowal, Soundrive/

„Wszystko wszędzie naraz” to szalone połączenie kina akcji, komedii i science-fiction o niewiarygodnej bohaterce, od wizjonerskich twórców filmowych – Daniela Kwana i Daniela Scheinerta oraz producentów Anthony’ego i Joe Russo („Avengers: Endgame”).

Evelyn Wang (Michelle Yeoh), borykająca się z trudami codzienności mama w średnim wieku, natrafia na klucz do „multiwersum”: sieci przecinających się ze sobą światów, gdzie może zbadać wszystkie drogi życiowe, którymi nie poszła: począwszy od gwiazdy filmowej do uznanego szefa kuchni Teppanyaki. Kiedy pojawiają się mroczne siły, Evelyn będzie musiała wykorzystać wszystko co ma i wszystko czym kiedyś mogła być, aby ocalić to, co jest dla niej najważniejsze: jej rodzinę.

Dzięki niesamowitym scenom sztuk walki, lekkiemu humorowi w stylu pop oraz przyprawiającym o bicie serca emocjom, to epicki i porywający film, jakiego nigdy wcześniej nie widzieliście.

Reżyserzy:

Daniel Kwan i Daniel Scheinert są znani jako duet Daniels. Od dziesięciu lat wspólnie piszą scenariusze i reżyserują. Początkowo zajmowali się teledyskami, reklamami i filmami krótkometrażowymi, a obecnie filmami fabularnymi i reżyserowaniem dla telewizji.

Znani są z łączenia absurdu ze szczerymi osobistymi historiami. W ich twórczości, która cechuje się łączeniem różnych gatunków, często pojawiają się unikalne efekty wizualne oraz cielesność.

Wyreżyserowali teledyski dla Manchester Orchestra, Foster the People, a za teledysk do Turn Down For What zdobyli nagrodę VMA. Scheinert zmusił Kwana do występu w tym teledysku. Okazuje się, że Kwan jest niezłym tancerzem.

Napisali scenariusz i wyreżyserowali film Człowiek-scyzoryk z Paulem Dano i Danielem Radcliffem w rolach głównych. Film zdobył nagrodę za reżyserię na festiwalu Sundance, poza tym liczne nominacje i status kultowego.

W czasie kiedy pisali scenariusz i rozwijali swój nowy filmowy projekt Wszystko wszędzie naraz, czyli komedio-dramat science-fiction z elementami kung-fu z Michelle Yeoh w roli głównej, Scheinert wyreżyserował kameralny film pod tytułem The Death of Dick Long, również sygnowany przez A24.

Obaj mieszkają w Los Angeles. Jeden z nich ma syna, drugi psa.

  • Bilety: 10 zł, 5 zł dla członków DKF-u
  • Organizatorzy: DKF „Maciste”, kino Regis, Miejski Dom Kultury
  • Działalność DKF „Maciste” współfinansuje Polski Instytut Sztuki Filmowej.
Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra