- REKLAMA -
- REKLAMA -
Kultura

BOCHNIA. Najlepsze dokumenty Krakowskiego Festiwalu Filmowego w kinie Regis

- REKLAMA -

Kraków, Bochnia, Sucha Beskidzka i Tarnów znalazły się na tegorocznej trasie przeglądu najlepszych polskich filmów dokumentalnych. Wydarzenie już po raz kolejny organizuje Krakowska Fundacja Filmowa w ramach projektu współfinansowanego ze środków Miasta Krakowa. W programie pięć znakomitych produkcji pokazywanych i nagrodzonych na 63. Krakowskim Festiwalu Filmowym. Bilety w cenie 12 zł już sprzedaży!

Seanse w ramach przeglądu odbywać się będą od sierpnia do grudnia 2023. Każdego miesiąca na ekrany kin trafi jeden spośród wybranych tytułów. W Krakowie filmy będzie można obejrzeć we wszystkich kinach studyjnych: Kino Pod Baranami, Agrafka, Kika, Paradox, Kijów, Mikro i Sfinks. W Małopolsce – w kinie Marzenie w Tarnowie, Regis w Bochni oraz w Centrum Kultury i Filmu w Suchej Beskidzkiej.

Przegląd zainauguruje pokaz wyróżnionego na 63. Krakowskim Festiwalu Filmowym polsko-rumuńskiego dokumentu “Globus” Clary Kleininger-Wanik (pokaz w kinie Regis w Bochni już 1 września o godz. 19.00) To historia artystów cyrkowych, którzy próbują odnaleźć się w swoim środowisku po wprowadzeniu nowej ustawy zakazującej występów z udziałem zwierząt. Na pomoc z samego Las Vegas przybywa do Rumunii światowej sławy reżyser spektakli cyrkowych. W kilka miesięcy ekipa musi się dostosować do nowej wizji artystycznej. Będzie to wymagało nauki akrobacji i zadań, z jakimi do tej pory nie mieli do czynienia. Ambicją nowego opiekuna grupy, który współpracował m.in. ze słynnym Cirque du Soleil, jest stworzenie najwspanialszego widowiska cyrkowego w tej części Europy.

W kolejnych miesiącach publiczność będzie miała okazję obejrzeć podwójnie wyróżniony “Wiraż” Pawła Hejbudzkiego, nagrodzoną Złotym Hejnałem “Ulę” Agnieszki Iwańskiej, uhonorowany nagrodą dla najlepszych producentów “Radical Move” Anieli Gabryel oraz laureata Złotego Lajkonika, film “Twarze Agaty” Małgorzaty Kozery. Pokazom premierowym będą towarzyszyć spotkania z twórcami.

Organizatorem wydarzenia jest Krakowska Fundacja Filmowa w ramach projektu współfinansowanego ze środków Miasta Krakowa.

Harmonogram seansów w kinie Regis:

  • “Globus”, reż. Clara Kleininger-Wanik (1 września)
  • “Wiraż”, reż. Paweł Hejbudzki (5 października)
  • “Ula”, reż. Agnieszka Iwańska (26 października)
  • “Radical Move”, reż. Aniela Gabryel (30 listopada)
  • “Twarze Agaty”, reż. Małgorzata Kozera (21 grudnia)

Krakowski Festiwal Filmowy jest na ekskluzywnej liście wydarzeń filmowych kwalifikujących do Oscara® w kategoriach krótkometrażowych (fabuła, animacja, dokument) oraz pełnometrażowego filmu dokumentalnego, a także rekomenduje do Europejskiej Nagrody Filmowej w tych samych kategoriach.

—————–

64. Krakowski Festiwal Filmowy odbędzie się w dniach od 26 maja do 2 czerwca 2024 roku. https://www.krakowfilmfestival.pl/vod/

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra