- REKLAMA -
- REKLAMA -
Kultura

BOCHNIA. Na czwartek zaplanowano promocję książki „Bocheńska saga. Domy i ludzie…”

Na godzinę 18 – 29 lutego w Auli św. Mikołaja w Bochni zaplanowano promocję książki Janiny Kęsek Bocheńska saga. Domy i ludzie…. Książka wydawana jest wspólnymi siłami Stowarzyszenia Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej oraz Wydawnictwa Regis. Wydarzeniu patronuje portal Bochnia z bliska.

Ekskluzywna publikacja w dużym formacie liczy 336 stron. Ma charakter albumowy, zawiera bowiem ponad czterysta fotografii – głównie archiwalnych.

-Autorka kreśli obraz dawnej Bochni. Koncentruje się przede wszystkim na wieku XIX i początku wieku XX. Przedstawia losy kupców i rzemieślników, pracowników żupy solnej, dyrektorów i nauczycieli gimnazjalnych; dzisiaj powiedzielibyśmy – miejskiej elity. Szczególnie wzruszające i skłaniające do najgłębszej refleksji są jednak fragmenty poświęcone okresowi odzyskiwania niepodległości – I wojnie światowej i wojnie polsko-bolszewickiej. Za serce chwytają zwłaszcza opisy wyruszających na wojnę nastoletnich jeszcze gimnazjalistów – pisze Paweł Bielak z Wydawnictwa „Regis”.

PS. Wybrane fragmenty książki dostępne na stronie internetowej: www.wydawnictwo-regis.pl

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra