- REKLAMA -
- REKLAMA -
Kultura

Big Bit Kid zespół z Bochni nagrał płytę „Święto lasu”. Dziś jej premiera

- REKLAMA -

Dziś premiera debiutanckiego albumu zespołu Big Bit Kid o nazwie „Święto Lasu”. Nowa płyta to propozycja dla tych, którzy znudzili się dominacją muzycznych frontmanów, a na myśl o typowo-rockowej zespołowości ich serce zaczyna bić szybciej.  

„Dantejska przeprawa przez wspomnień las” – tak treść albumu określa zespół Big Bit Kid w pięciu słowach.

Krążek opisuje podróż jednostki, która rozpoczyna się wraz z rytmicznymi dźwiękami utworu „Retro” – pierwszego z singli promujących album. Następnie zespół zabiera słuchaczy na wspólną wyprawę przez „Stany” umysłu (drugi singiel), do którego teledysk przedstawia domek w tytułowym lesie, a gdzie następnie bohater płyty poznaje nowych „Przyjaciół”.

Kolejne pięć kompozycji to premierowe utwory i ciąg dalszy onirycznej podróży przez odmęty duszy (w utworze “Sen”), piekło (“Dante”), niebo (“Eden”) – aż do odzyskania świadomości (“Uciekłem”), a w końcu powrotu do dawnego, miejskiego życia (“Światła”). W tekstach nie zabrakło mrugnięć okiem do literatury i sztuki (“Michał Anioł zrobiłby z tego rzeźbę”, “Z tyłu czytała coś Eco Umberto”).

Nazwa albumu nie wzięła się znikąd – pochodzi dosłownie z lasu, gdzie powstały zarówno pomysły na muzykę i teksty, jak również w nietypowy sposób zarejestrowano część wokalnych ścieżek.

Muzycy nie rzucają słów na wiatr wymieniając zespołowość jako kluczową wartość, która towarzyszyła im podczas nagrywania – w utworach można bowiem usłyszeć przeplatające się wokale wszystkich członków Big Bit Kid.

Nad produkcją muzyczną “Święta Lasu” (realizacja nagrań, miks, produkcja) czuwał Wojciech Famielec, a za mastering albumu odpowiada Robert Szydło. Okładka płyty, która prezentuje zawartość krążka w pigułce to twórczość Pauliny Bujakowskiej Szumlańskiej.

Zespół Big Bit Kid to grupa czworga przyjaciół z Bochni (Mariusz Kokoszka, Adam Struzik, Jakub Struzik, Adrian Marzec), którzy spotykają się przede wszystkim dla przyjemności, a “muzyka to skutek uboczny tych spotkań”.

Dziś album pojawi się w największych serwisach streamingowych – między innymi na Spotify na profilu zespołu Big Bit Kid, oraz na Apple Music.

Wersję CD można już zakupić za pośrednictwem butikowej galerii Kopalnia Sztuki – zarówno w sklepie online, jak również bezpośrednio w dwóch placówkach:
– na krakowskim Podgórzu: ul. Legionów Józefa Piłsudskiego 23;
– na bocheńskim rynku: ul. Rynek 16.

W krakowskim oddziale Kopalni Sztuki (dziś o godzinie 19) odbędzie się również kameralna premiera albumu, podczas której zespół wykona kilka piosenek z nowego krążka

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra