- REKLAMA -
- REKLAMA -
Galeria

Poezja w bocheńskiej bibliotece

- REKLAMA -

Na co dzień robi meble, w wolnych chwilach śpiewa, gra na trąbce i perkusji oraz pisze wiersze. Najnowsze z nich można przeczytać  w tomiku „Tu jest nasze miejsce”, który właśnie się ukazał. Kazimierz Musiał był gościem spotkania zorganizowanego w bocheńskiej bibliotece.

Sala klubu książnicy we wtorkowy wieczór była wypełniona po brzegi. Spotkanie wzbogacił występ przyjaciół artysty.

Kazimierz Musiał ma w swoim dorobku wiersze, fraszki, bajki i piosenki, których nigdy nie liczył, przypuszcza, że jest ich już kilka tysięcy. Fascynuje go gwara góralska, w której napisał kilka utworów. Wiele lat tworzył „do szuflady”. W 2013 r. po raz pierwszy zaprezentował swoje wiersze na spotkaniu w filii nr 1 bocheńskiej biblioteki, dwa lata później nagrał audiobook z autorskimi wierszami.

W ubiegłym roku na spotkaniu w bibliotece zaprezentował debiutancki tomik poetycki „Chciałbym cię zabrać tam” zawierający kilkadziesiąt wierszy, do których inspiracje stanowiły wydarzenia dnia codziennego, obserwacje, przeżycia a czasem rocznice, święta, każdy nowy dzień a w nim zarówno dobre, jak i złe wydarzenia. Swoją twórczość promował na wielu spotkaniach w całej Polsce.

 

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra