- REKLAMA -
- REKLAMA -
Galeria

„Naukobus” Centrum Nauki Kopernik gościł w Rzezawie. Ale to była niespodzianka! DUŻO ZDJĘĆ

Fot. UG w Rzezawie
- REKLAMA -

Setki osób, zarówno dzieci, jak i dorosłych, odwiedziło nowoczesne laboratorium mobilne Centrum Nauki Kopernik, które przez dwa dni stacjonowało w szkole podstawowej w Rzezawie.

„Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem”. Przytoczone słowa Konfucjusza stały się przyczynkiem do zaproszenia wystawy mobilnej „Naukobus” z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie do Publicznej Szkoły Podstawowej im. Św. Jadwigi Królowej w Rzezawie. 

Ideą Centrum Nauki Kopernik jest stworzenie dla uczestników mobilnego laboratorium możliwości aktywnego przeżywania i doświadczania, samodzielnego odkrywania zasad i praw fizyki. Każdy mógł więc dotykać, próbować, eksperymentować, dzięki wsparciu trzech edukatorów:  Pani Martyny, Pani Małgorzaty i Pana Lucjana. Na sali gimnastycznej szkoły w Rzezawie zostało ulokowanych 16 interaktywnych eksponatów naukowych.

Dzięki prezentacji ciekawych i niezwykłych zjawisk naukowych dzieci i młodzież mogły przekonać się, że nauka może być fascynująca i zabawna, a jednocześnie niezwykle rozwijająca i wciągająca. Spotkanie z interaktywną wystawą było także gratką dla wszystkich osób dorosłych, które miały okazję odwiedzić wystawę i dowiedzieć się wiele pożytecznych rzeczy związanych ze światem nauki. Wystawę odwiedził również wójt Mariusz Palej, który razem z uczniami chętnie uczestniczył w zabawach, za pomocą których można było poznać pasjonujący świat nauki.

Przyjazd „Naukobusu” do Rzezawy był możliwy dzięki życzliwości i pomocy wójta Gminy Rzezawa Mariusza Paleja oraz starań nauczycielki PSP w Rzezawie Jolanty Sulmy i dyrektor szkoły Barbary Korol-Adamczyk. W organizację bardzo aktywnie włączyli się ponadto  rodzice dzieci ze szkoły w Rzezawie oraz uczniowie klas 7 i 8, którzy należą do Klubu Młodych Odkrywców prowadzonego przez Jolantę Sulmę.

Dzięki przyjazdowi do Rzezawy „Naukobusu” zarówno duzi, jak i mali pasjonaci nauki wiele się nauczyli,  świetnie się jednocześnie bawiąc. Kto wie, może w kimś właśnie obudził się talent na miarę Marii Skłodowskiej-Curie czy Izaaka Newtona?

Mobilne laboratorium z Centrum Nauki Kopernik stacjonowało w Rzezawie 27 i 28 października.

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Avatar

    Gminny

    28 października 2022 godzina 20:32

    Dobrze że ten wójt się poprzygladal,bo musi się jeszcze dużo nauczyć a może zmądrzeje i nie będzie się wszystkim chwalił jak przedszkolak.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra