Galeria

Bochnia. Międzynarodowe zawody w strzelaniu DUŻO ZDJĘĆ

Fot. Wojtek Salamon

Kilkuset zawodników z Polski, ale też Austrii, Niemiec, Czech, Słowacji, Rosji, Liwy, Francji  oraz Węgier wzięło udział w pierwszych rankingowych zawodach IPSC, a zarazem pierwszych zawodach z serii:  King’s Cup 2019 – Round 1 Princ Mieszko I. Zorganizował je na strzelnicy LOK Bochnia klub Squad Kraków, dzięki uprzejmości Małopolskiego Centrum Strzelectwa.

Zmagania trwały trzy dni. Wzięli w nich udział światowej sławy zawodnicy:    Kateřina Šustrová, Miroslav  Zapletal, Zdenek  Liehne, Sławomir Czauderna,   Marcin Tausiewicz ,   Bartosz Szczęsny, Celina  Pawlik.

Sędzią głównym  zawodów był – Johann Kur doświadczony arbiter  IROA z Niemiec,  a kierownikiem biura obliczeń najlepszy w Europie- Jan Staněk sędzia IROA z Czech , funkcję dyrektora zawodów powierzono  utytułowanemu  strzelcowi – Wiesławowi  Siodzie wielokrotnemu  Mistrzowi Polski w klasie standard.

Bocheńska strzelnica została rozbudowywana dzięki staraniom wielu pasjonatów z MCS. Obiekt może pochwalić się kilkunastoma torami do strzelania z broni krótkiej. Jako jedna z nielicznych w kraju posiada stanowisko do strzelania z broni snajperskiej, co sprawia  w połączeniu z dogodnym położeniem i komunikacją, że cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród cywilnych pasjonatów strzelectwa a także przedstawicieli służb mundurowych.

Strzelectwo IPSC – jest to rodzaj strzelania dynamicznego, podczas którego  zadaniem zawodnika jest ostrzelanie wszystkich celi danego toru (tarczy, poperów, płytek) jak najcelniej  i w możliwie  najkrótszym czasie .

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra