- REKLAMA -
- REKLAMA -
Galeria

Bochnia. Edyta Jungowska w bocheńskiej bibliotece -ZDJĘCIA

- REKLAMA -

We wtorkowe popołudnie w bocheńskiej bibliotece gościła Edyta Jungowska.  Spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.

Edyta Jungowska – absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie.  Pierwszy sukces teatralny to rola Panny Maliczewskiej w spektaklu „Zapolska, Zapolska”, w reżyserii Adama Hanuszkiewicza. W telewizji zadebiutowała rolą Konstancji Weber w „Amadeuszu” Petera Shaffera, w reżyserii Macieja Wojtyszki w Teatrze Telewizji. Ma na swym koncie prawie 30 ról w Teatrze TV. Przez blisko pięć lat współpracowała i występowała w Kabarecie Olgi Lipińskiej. Szeroką popularność zdobyła dzięki roli siostry Bożenki w serialu Na dobre i na złe, oraz programowi dla dzieci Ala i As. Dwukrotnie zdobyła nagrodę na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej. W 2004 odcisnęła swoją dłoń w Alei Gwiazd w Międzyzdrojach. Właścicielka Wydawnictwa Jung-Off-Ska wydającego audiobooki, oraz książki dla dzieci i młodzieży.

Wydawnictwo Jung-Off-Ska powstało w 2010 roku z inicjatywy Edyty Jungowskiej, która zafascynowana twórczością Astrid Lindgren postanowiła wydać najważniejsze dzieła szwedzkiej pisarki w formie książek do słuchania. I tak powstały serie audiobooków z przygodami Pippi, Dzieci z BullerbynKarlssona z DachuBraci Lwie SerceEmila ze Smalandii i innych.

Już pierwszy audiobook – Pippi Pończoszanka – został Bestsellerem Empiku 2010 w kategorii audiobook, w 2011 roku Dzieci z Bullerbyn – Bestsellerem Empiku oraz właścicielem tytułu „Superprodukt” nadawany przez czasopismo „Mam dziecko”.

Ambicją aktorki jest wydanie kolejnych książek Astrid Lindgren, a celem wydanie serii 25 książek pisarki w formie audiobooków. Ważne dla aktorki jest kształtowanie dziecięcej wyobraźni i wrażliwości za pomocą propagowania dobrej literatury.

Podczas spotkania  można  było zakupić audiobooki nagrane przez Wydawnictwo Jung-Off-Ska w interpretacji Edyty Jungowskiej.  Spotkanie odbyło się w ramach realizacji projektu „Audiobook uczy, bawi, rozwija…” dofinasowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Fot. Wojtek Salamon

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra