Artykuł partnerski

W Świecie Zieleni są dostępne pożyteczne roztocza zwalczające w naturalny sposób szkodniki niszczące domowe rośliny

Rośliny nie tylko pięknie dekorują wnętrza, także pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie. Aby zdrowo rosły nie wystarczy je tylko podlewać. Musimy też zabezpieczyć je przed szkodnikami. Najlepiej zrobić to w naturalny sposób używając do tego niewielkich saszetek z pożytecznymi i całkowicie bezpiecznymi roztoczami.

Dobroczynek kalifornijski (Neoseiulus californicus) to naturalny wróg przędziorków (przędziorka chmielowca, owocowca, czerwonego przędziorka cytrusowca). Skutecznie  rozprawia się on także z roztoczami truskawkowca i szklarniowca. Można stosować go też w ogrodzie zapobiegawczo lub interwencyjnie na rośliny ozdobne i jadalne od lutego do połowy kwietnia.

Z wciornastkiem, równie groźnym dla domowych kwiatów szkodnikiem, oraz mączlikiem szklarniowym świetnie poradzi sobie z kolei Swirskii (Amblyseius swirskii).

Pożyteczne roztocza są dostępne w wygodnych saszetkach: Spical Ulti Mite i Swirski Ulti-Mite. Można je kupić w Świecie Zieleni  – Centrum Ogrodniczym w Łapczycy.

Jak ich używać?

Saszetki Spical Ulti Mite i Swirski Ulti-Mite wystarczy zawiesić na roślinie w miejscu osłoniętym od słońca i niekorzystnych warunków atmosferycznych. Nie trzeba ich przecinać, mają bowiem niewielkie otwory, przez które roztocza przejdą na roślinę i rozprawią się ze szkodnikami.

Działają  one bardzo szybko i sprawnie. Co ważne są przy tym całkowicie bezpieczne dla człowieka i zwierząt.

Roztocza można stosować zapobiegawczo (już teraz) lub w momencie pojawienia się szkodników.

Pamiętajmy, że aby pomóc naszym roślinom nie musimy używać chemii!

Świat Zieleni Centrum Ogrodnicze – Łapczyca 336

Czynne: od poniedziałku do piątku 9.00-17.00, a w soboty 8.00 -14.00

Góra