Artykuł partnerski

Organizacja zawodów i wręczanie medali dla najlepszych

Organizacja zawodów stanowi duże przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest zazwyczaj co najmniej kilka osób. Zawody kojarzymy przede wszystkim ze sportem, choć w rzeczywistości często organizowane są również konkursy taneczne czy artystyczne. W każdym przypadku organizatorzy muszą zadbać o stosowne nagrody, jakimi zazwyczaj są medale odlewane.

Uroczysta chwila, najwyższej klasy pamiątki

Wręczanie medali wszystkim kojarzy się z podniosłością, bowiem to właśnie moment wkładania krążków na szyję budzi niemalże tyle samo emocji, co kibicowanie zawodnikom. Medale były wręczane już w starożytności, jednak wyłącznie przy uroczystościach o charakterze sportowym, a konkretnie na olimpiadach. 

Faktem jest, iż do dzisiaj medale kojarzą nam się głównie ze sportem, chociaż obecnie mogą być one wręczane z rozmaitych okazji. Niemniej jednak, bez względu na to, jakie zawody organizujemy, musimy zadbać o najwyższej jakości medale dla uczestników. Nie jest tajemnicą, że to właśnie po jakości medali ocenia się samych organizatorów – ich podejście oraz szacunek do uczestników zawodów. 

Należy mieć na uwadze, że co prawda istnieje możliwość zakupu medali okolicznościowych w sklepach, jednak najlepszym wyborem będzie zamówienie krążków unikalnych, wytwarzanych na specjalne zamówienie. Powodem jest fakt, iż tego rodzaju medale doskonale odzwierciedlają okazję, z jakiej zostają wręczone. Może znaleźć się na nich nazwa zawodów, nazwa jednostki organizującej, data czy zajęte miejsce. 

Medale na zamówienie – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Zorganizowanie zawodów pociąga za sobą duże wydatki, jednak warto wygospodarować odpowiedniej wysokości budżet na nagrody, w tym właśnie na medale okolicznościowe. Najczęściej uczestnikom wręczane są różnego typu nagrody rzeczowe, jednak to właśnie medale zajmują w ich sercach szczególne miejsca. 

Medale okolicznościowe na zamówienie charakteryzuje możliwość wykonania własnego projektu, dzięki któremu krążek zostanie całkowicie spersonalizowany. Uczestnik zawsze będzie pamiętał, z jakiej okazji został mu on wręczony. Co ważne, projekt można wykonać samodzielnie, lecz równie dobrze można też skorzystać z wiedzy i doświadczenia fachowców, który oferują pomoc w stworzeniu unikatowego projektu medali. 

Uzgodnić można również materiał, z którego wykonane zostaną krążki. Dla osób, które zajmą pierwsze miejsca w zawodach, dodatkowo warto uszlachetnić medale za pomocą prawdziwego złota. 

Co więcej, istnieje możliwość stworzenia medali 3D, które wręczyć można nie jako krążek do powieszenia na szyi, a w pięknym, eleganckim opakowaniu, które oddaje podniosłość sytuacji.

Oczywiście, wszystko zależy tutaj od rodzaju zawodów, a także budżetu, jakim dysponuje organizator. Nie ulega jednak wątpliwości, że bardziej opłacalne okazuje się czasem zrezygnowanie z pozostałych nagród rzeczowych na rzecz dobrej jakości medali, które zostaną wykonane na zamówienie. Świadczą one nie tylko o samych organizatorach uroczystości, ale również o prestiżu zawodów i ich randze.

Góra