Artykuł partnerski

Drut ostrzowy, zasieki Concertina – czym są i jak można je wykorzystać?

Bezpieczeństwo jest bardzo ważne — nie ma tutaj żadnych wątpliwości. Standardowe ogrodzenia sprawdzają się w standardowych sytuacjach. Zdarzają się jednak i takie sytuacje, w których wymagane są znacznie lepsze ogrodzenia, bardziej skuteczne, czego przykładem jest drut ostrzowy. Sprawdź, czym charakteryzuje się drut ostrzowy inaczej zwany zasiekami concertina oraz w jakich sytuacjach się go wykorzystuje!

Do czego służą zasieki concertina?

Drut ostrzowy to znacznie więcej niż standardowy drut kolczasty, o czym przeczytasz na stronie https://www.aleogrodzenia.pl/16-zasieki-i-drut-ostrzowy. Sforsowanie drutu ostrzowego nie jest takie łatwe, jak mogłoby się wydawać. Aby przejść przez ogrodzenie wykonane z drutu ostrzowego, trzeba przeciąć go minimum w trzech miejscach. To znacznie utrudnia osobom niepożądanym przedostanie się na ogrodzony teren. 

Zasieki concertina charakteryzują się specyficzną formą podwójnej spirali. Drut jest spięty ze sobą przy użyciu specjalnych metalowych złączek. Do drutu przymocowane są siejące strach ostrza, które swoim wyglądem mocno przypominają żyletki. Stąd też kolejna nazwa drutu ostrzowego, a mianowicie — drut żyletkowy. 

Zasieki concertina sprawdzają się doskonale w tych miejscach, gdzie niezwykle istotne jest bezpieczeństwo. Zazwyczaj spotkamy je wokół lotnisk, obiektów wojskowych, zakładów przemysłowych czy więzień. Warto wiedzieć, że wykorzystanie takiego drutu nie jest łatwe. Jego montaż wymaga odpowiednich narzędzi oraz odzieży ochronnej. Z tego powodu lepiej pozostawić montaż profesjonalistom, zwłaszcza jeśli nie wiemy, jak podejść do tego zadania.

Zasieki z drutu ostrzowego — dlaczego odznaczają się tak wysoką skutecznością?

Jak wszyscy doskonale wiemy, ogrodzenia pełnią rozmaite funkcje. Często nie chodzi o względy estetyczne, a o realne zapewnienie bezpieczeństwa. Zwykle ogrodzenie chroni przed wizytą nieproszonych gości, niezależnie od tego, jaką formę przyjmują — dzikich zwierząt, bezpańskich psów czy złodziei czy przypadkowych osób z ulicy. Są też takie miejsca, w których wymaga się użycia solidniejszego ogrodzenia bądź takiego, które samym swoim widokiem odstraszy osoby ze złymi zamiarami. Jak widać, zamontowanie zasieków z drutu ostrzowego może być jedną ze skuteczniejszych form na odstraszenie przypadkowych osób.

Jak pokazuje rzeczywistość, sam widok zasieków concertina zniechęca do podjęcia choćby jednej próby pokonania takiego ogrodzenia. Konstrukcja wykonana z tych zasieków prezentuje się bardzo solidnie, z kolei wystające ostrza odstraszają intruzów. Nawet mając niecne zamiary, nikt nie będzie chciał zrobić sobie poważnej krzywdy, a na pewno tak by się to skończyło, gdyby osoba zdecydowała się na przedarcie przez drut ostrzowy.

Zasieki nie są łatwe do zneutralizowania, ponieważ do przecięcia drutu potrzebne są specjalistyczne narzędzia. Nic więc dziwnego, że jest to praktycznie niewarte ryzyka. Co ważne, zasieki bardzo często stanowią zwieńczenie standardowego ogrodzenia czy muru. Zwiększają funkcjonalność postawionych pewien czas temu murów, bez ponoszenia zbyt dużych kosztów.

Jak zbudowane są zasieki concertina?

Rzeczywistość pokazuje, że drut ostrzowy wybierany jest bardzo chętnie i często, jako zwieńczenie standardowego ogrodzenia. Do produkcji zasieków wykorzystuje się najczęściej nierdzewną stal. Charakteryzuje się ona doskonałą odpornością na rozmaite warunki atmosferyczne, a ponadto jej trwałość sięga wielu lat. 

Zasieki są bardzo trudne do przecięcia, ponieważ zwoje składają się z kilku splecionych ze sobą drutów i połączone są metalowymi złączkami. Zasieki concertina charakteryzują się cylindryczną budową, co znacznie zwiększa ich zaporową moc. Drut ostrzowy znany jest z funkcjonalności oraz bardzo dobrej prezencji. Nie wpływa negatywnie na stylistykę ogrodzenia czy terenów znajdujących się w najbliższym sąsiedztwie. 

Jeśli szukasz czegoś, co znacznie wzmocni konstrukcję Twojego ogrodzenia, uczyni je bardziej wytrzymałym, odstraszającym i skutecznym, koniecznie sięgnij po zasieki concertina, które sprawdzają się w tej roli doskonale!

Góra