Wracamy do sprawy chuligaństwa, do którego doszło podczas marcowego meczu piłki nożnej na stadionie miejskim w Brzesku. Wówczas na murawie stadionu doszło do starcia i konfrontacji zwaśnionych kibiców. Dzięki szybkiej interwencji policjantów przywrócono porządek zapobiegając dalszej eskalacji agresji a bezpośrednio po meczu zatrzymano 5 mężczyzn, którzy usłyszeli zarzuty udziału w bójce.
Mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami OKS Brzesko – Tarnovia-Tarnów, na którym doszło do starcia zwaśnionych kibiców odbył się 16 marca br. w Brzesku. Wówczas na murawie boiska doszło do bójki pomiędzy kibicami obu drużyn. Policjanci na polecenie dowódcy zabezpieczenia weszli na stadion i natychmiast podjęli stanowcze działania wobec osób dopuszczających się naruszenia prawa, blokując konfrontację zwaśnionych kibiców i zapobiegając dalszej eskalacji agresji. Mecz został przerwany a policjanci rozpoczęli czynności związane z wyjaśnianiem zajścia i ustalaniem sprawców.
W dniu meczu funkcjonariusze wylegitymowali ponad 200 osób, z czego 5 mężczyzn zostało zatrzymanych. Usłyszeli oni zarzuty udziału w bójce. Zaraz po tych wydarzeniach, decyzją Komendanta Powiatowego Policji w Brzesku powołano grupę policjantów, którzy skupili się nad wyjaśnieniem okoliczności całego zajścia, a przede wszystkim nad ustaleniem wszystkich uczestników bójki oraz sprawców zakłócenia spokoju i porządku publicznego.
Funkcjonariusze skrupulatnie analizowali zabezpieczone nagrania z przebiegu meczu, aby móc zidentyfikować osoby, który dopuściły się naruszenia prawa. Kilkadziesiąt godzin spędzonych nad materiałem filmowym i żmudne porównywanie zarejestrowanych na nich osób z wizerunkiem wylegitymowanych pozwoliło wytypować kolejne 34 osoby, z czego 31 usłyszało już zarzuty udziału w bójce.
To mężczyźni w wieku od 18-40 lat pochodzący z powiatu krakowskiego, brzeskiego, tarnowskiego i limanowskiego, sympatyzujący z różnymi klubami.
Za udział w bójce grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Oprócz tego, wśród uczestników bójki były też dwie osoby nieletnie z powiatu tarnowskiego. Ich sprawą zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.
Druga grupa śledczych zajmowała się ustaleniami sprawców zakłócenia spokoju i porządku publicznego. Dzięki współpracy z Komendą Miejską Policji w Tarnowie, Komisariatem Policji w Skawinie oraz z Wydziałem ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców KWP w Krakowie, wobec 75 osób skierowano wnioski o ukaranie do sądu za zakłócenie spokoju i porządku publicznego.
ZOBACZ TAKŻE: