Piłka ręczna. MOSiR z pierwszą wygraną

Z efektownym zwycięstwem wrócili z Buska-Zdrój zawodnicy MOSiR-u Bochnia. W meczu 2. kolejki II ligi piłkarzy ręcznych pokonali 33-24 Buskowiankę. O wygranej zadecydowała pierwsza połowa, w której podopieczni Ryszarda Tabora zdeklasowali rywali 10-21.

Buskowianka – MOSiR Bochnia 24 – 33 (10-21)

Buskowianka: Michał Pałys, Paweł Smagór, Paweł Duda – Jakub Bąk 6, Marcin Szustak 4, Michał Żarnowski 4, Dariusz Kubisztal 3, Marek Glita 3, Jakub Zawarczyński 1, Michał Mizdra 1, Marcin Obłąk, Sebastian Trutkowski, Kamil Maj, Ernest Czaja.

MOSiR: Tomasz Węgrzyn, Michał Puchalski, Jarosław Gut – Maksymilian Grzesik 6,Filip Pach 6, Adrian Lubowicki 6, Maksymilian Grzesik 6, Marcin Janas 4, Wojciech Dziedzic 2, Iwo Stopczyński 1, Miłosz Gabiga 1, Tomasz Musiał 1, Tomasz Wolnik, Krzysztof Kondela, Marcin Jakubowski.

kary: 10′ – 8′

Gospodarze jedynie przez kilka minut dotrzymywali kroku zawodnikom Ryszarda Tabora. Po raz ostatni remisowali z bochnianami w 6 minucie, kiedy tablica wyników wskazywała po dwie bramki dla obu drużyn. Później coraz większą przewagę zyskiwali przyjezdni. W 9 minucie było jeszcze 4-5 dla bochnian, ale kolejne dziesięć minut rozbiło nadzieje Buskowianki na korzystny rezultat. W 20 minucie MOSiR prowadził 6-13, a to i tak nie był koniec popisu skutecznej gry gości. Do przerwy przyjezdni powiększyli przewagę w bramkach o cztery trafienia i na przerwę MOSiR zszedł z aż 11 punktami przewagi.

Przewaga osiągnięta w pierwszych 30 minutach gry dała trenerowi Taborowi możliwość rotowania składem. W efekcie w meczu zagrali wszyscy z piętnastu zawodników wpisanych do meczowego protokołu. MEcz zakończył się wygraną MOSiR Bochnia 24-33. Już w najbliższą niedzielę o godzinie 16 MOSiR zagra w meczu 3. kolejki z AZS AGH Kraków, na który już teraz serdecznie zapraszamy.