Żadnych nieprawidłowości nie wykazała kontrola Turisticusa przeprowadzona przez Departament Funduszy Europejskich Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie. – To dla nas dobra wiadomość, cieszymy się – podsumowuje Andrzej Koprowski z bocheńskiego magistratu.
Kontrola obejmowała między innymi: weryfikację protokołów kontroli przeprowadzonych przez inne jednostki, ocenę wypełnienia obowiązków w zakresie informacji i promocji projektu, weryfikację finansowo-księgową dokumentacji związanej z realizacją projektu czy weryfikację prowadzenia ewidencji środków trwałych
-W zakresie skontrolowanych dokumentów w obszarze merytorycznym i finansowym potwierdzono prawidłową realizację projektu – dodaje Andrzej Koprowski.
Jednocześnie nadal sprawą tego projektu zajmuje się prokuratura. Zawiadomienie złożyli radni komisji rewizyjnej, którzy chcą, aby śledczy sprawdzili, czy na etapie realizacji i przygotowania inwestycji „TURISTICUS – budowa zintegrowanej sieci tras turystycznych na terenie Bochni” osoby uczestniczące w procesie inwestycyjnym nie dopuściły się popełnienia przestępstwa przekroczenia uprawnień bądź zaniechania wymaganych działań opisanych w art. 231 kodeksu karnego, czym naraziły Gminę Miasta Bochnia na stratę o znacznej wartości. Ich wątpliwości budzi fakt czterokrotnego aneksowania umowy z wykonawcą tej inwestycji.
Sprawa została skierowana do Prokuratury w Dąbrowie Tarnowskiej.
-Nadal toczy się jako postępowanie sprawdzające w dwóch kierunkach: art. 231, czyli przekroczenia uprawnień przez urzędników i 296 p. 4 niegospodarności – wyjaśnia prokurator Witold Swadźba, rzecznik prasowy Prokuratury w Dąbrowie Tarnowskiej.
ZOBACZ TAKŻE:
obywatel B.
01 kwietnia 2019 godzina 17:37
Urząd Marszałkowski zawsze sprawdza formalności tam gdzie dawał dotacje. Czy wśród kontrolujących była przynajmniej jedna osoba z uprawnieniami budowlanymi ? Komisja Rewizyjna powinna była jeszcze zawiadomić CBA bo oni widzieli już wiele takich tematów gdzie papierki się zgadzały ale rzeczywistość była całkiem inna. Przed sesją grudniową na komisjach informowano radnych że roboty na Kolejce zostały zakończone ale jeszcze trzeba(?) dopłacić wykonawcom bo kosztorys wyszedł większy. I dopiero wtedy Rada Miejska (przy sprzeciwie 5 osób i biernym zachowaniu większości radnych z klubu PIS) głosami radnych z ugrupowania burmistrza przegłosowała zwiększenie limitu pieniędzy na remont Kolejki o blisko pół miliona złotych (430 tys zł). Ale dopiero podpisanie przez burmistrza aneksu i zapłata zwiększonego rachunku stworzyły fakty, które są kwestionowane przez Komisję Rewizyjną. Burmistrz powinien powiedzieć wykonawcom tak jak prezes Kaczyński w sprawie projektu Srebrnych Wież w Warszawie – jak mają roszczenia niech idą do sądu.
W sprawie parkomatów ktoś też powinien zawiadomić CBA – w umowie jest 350 miejsc parkingowych, w rzeczywistości jest ich aż 480 lecz 90% zysku trafia do kieszeni prywatnego przedsiębiorcy!!!!
ciekawski
06 kwietnia 2019 godzina 14:47
Nie wiem czy informacja o rozbierzności pomiędzy 350 miejscami parkingowymi a 480 jest prawdziwa, ale na pewo powinna być przez radnych sprawdzona. Jeżeli to prawda, i 90% zysku trafia w prywatne ręcę, to jest niemały przekręt a im dłużej trwa tym większą stratę lub czyjś zysk generuje.