
Grupa 45 dzieci wraz z wychowawcami odwiedziła Komendę Powiatową Policji w Bochni. W ramach działań profilaktycznych przedszkolaki mogły wysłuchać profilaktyki związanej z akcją „Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie”.
We wtorek Komendę Powiatową Policji w Bochni odwiedziły dzieci z bocheńskiego przedszkola. Grupa 45 osób zawitała do bocheńskiej jednostki, gdzie spotkała się z mundurowymi z Wydziału Prewencji bocheńskiej jednostki.
Najmłodsi mieszkańcy powiatu miały możliwość wysłuchania profilaktycznych porad związanych z akcją „Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie” . W ramach inicjatywy funkcjonariusze przekazali im szereg informacji związanych z bezpieczeństwem w okresie wakacyjnym – w tym bezpieczeństwem nad wodą, w górach czy podczas zwykłych form spędzania wolnego czasu. Bardzo ważnym elementem tych rozmów były informacje o ostrożności w trakcie kontaktów z osobami nieznajomymi.
Oprócz tematów związanych z zagrożeniami policjanci opowiedzieli słuchaczom o swojej codziennej służbie. Dużym zainteresowaniem cieszyła się pogadanka na temat sprzętu i wyposażenia mundurowych, które dzieci mogły przymierzyć.
Po części, która odbyła się w Sali odpraw jednostki, prowadzący zajęcia funkcjonariusze przeszli razem z dziećmi i ich wychowawcami na policyjny parking. Tam, przedszkolaki mogły zobaczyć od środka policyjne radiowozy oraz wykonać pamiątkowe fotografie na policyjnym quadzie i motocyklu.
Podczas prelekcji mundurowi przybliżyli także tematykę konkursu pn. „LETNI przeWODNIK”. Jest to konkurs plastyczno-filmowy którego tematem jest zobrazowanie bezpiecznego sposobu zachowania osób przebywających na wodach i terenach przywodnych, uprawiających różne formy rekreacji w górach oraz podczas wypraw rowerowych i pieszych, ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa tych osób korzystających z różnych aktywnych form wypoczynku podczas sezonu letniego. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej w poniższym linku:

















































