Wydarzenia

BOCHNIA. 259 zawodników wzięło udział w XXX Memoriałowym Biegu Majora Bacy, który odbył się w niedzielę [ZDJĘCIA, WYNIKI]

259  zawodników stanęło na starcie XXX Memoriałowego Biegu Majora Bacy, który odbył się w niedzielę w Bochni-Chodenicach. W jubileuszowej edycji wydarzenia, którego celem jest propagowanie sportowego stylu życia oraz upamiętnienie postaci majora Jana Kaczmarczyka, wzięło udział aż 130 mieszkańców powiatu bocheńskiego.

W XXX Memoriałowym Biegu Majora Bacy wzięło udział 259 zawodników. Wielu z nich startowało w bocheńskiej imprezie wielokrotnie i wciąż wracają. Ci, którzy wystartowali po raz pierwszy, zadowoleni z organizacji, zapowiadają powrót – mówi Sabina Bajda dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni.

Pierwszy na mecie był Piotr Kilian z klubu KS AZS AWF Kraków, pokonując 10-kilometrową trasę w 32 minuty (00:32:06.63). Drugie miejsce z czasem 00:32:10.99 zdobył Tomasz Biskupski z Sukowa, klubu Zabiegani w Kielcach. Trzeci na podium stanął chorzowianin Elasri Abderrahim z czasem 00:32:19.42.

Pierwsze miejsce na podium w klasyfikacji powiatu bocheńskiego wśród mężczyzn zdobył Adrian Wieciech z Nowego Wiśnicza (00:35:04.70).

Drugie miejsce w klasyfikacji powiatowej wybiegał mieszkaniec Lipnicy Murowanej z klubu KKL Stal Stalowa Wola Szymon Leszczyński (00:35:26.56)
Na trzecim miejscu uplasował się wiśniczanin Krzysztof Filipek (00:35:40.90).

Wśród kobiet – mieszkanek powiatu bocheńskiego pierwsza była bochnianka Karolina Brzegowa z klubu TRINiSPEED, z  czasem 00:40:59