Wydarzenia

Tarnów. Jest już uzasadnienie wyroku w sprawie zabójstwa 24-letniego Tomka z Bochni. Kto będzie apelował?

Obszerne uzasadnienie wyroku w sprawie zabójstwa 24-letniego Tomasza, do którego doszło w sierpniu 2017 roku w Bochni, jest już gotowe. Wystąpiły o nie wszystkie strony postępowania prowadzonego przez Sądem Okręgowym w Tarnowie. Na złożenie apelacji mają teraz dwa tygodnie.

Do zabójstwa doszło 24 sierpnia 2017 roku. Podczas bójki przy Solnej Górze w Bochni Damian G. zadał 24-letniemu Tomaszowi siedem ciosów nożem. Trafiły one w klatkę piersiową, serce i brzuch. W zdarzeniu brały udział cztery osoby. Oprócz Damiana G., Krystian B. i Jakub W. oraz Tomek, który zginął.

W grudniu ubiegłego roku Sąd Okręgowy w Tarnowie skazał na 10 lat więzienia 18-letniego Damiana G. Karę roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata sąd wymierzył wobec dwóch pozostałych uczestników bójki. Krystiana B. i Jakuba W.

Prokurator domagał się dla Damiana kary 15 lat więzienia, oskarżyciel posiłkowy reprezentujący rodzinę 24-latka – 25 lat pozbawienia wolności. – Przecież ten człowiek pozbawił życia osobę, którą widział pierwszy raz – podkreślał oskarżyciel posiłkowy adwokat Piotr Cholewa.

O uzasadnienie wyroku poprosili reprezentanci wszystkich stron. Zostało ono sporządzone. Teraz mają dwa tygodnie ma złożenie ewentualnej apelacji.

ZOBACZ TAKŻE:

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. weisiek

    19 lutego godzina 14:19

    czy uzasadnienie jest tajne?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Akces
Góra