Wydarzenia

Brzesko. Pierwsza sesja RM w Brzesku. Zobacz, kto z kim będzie rządził w tej kadencji – DUŻO ZDJĘĆ

Fot. Wojtek Salamon

Wywodzący się z PSL Grzegorz Brach został wiceburmistrzem Brzeska. Na to stanowisko powołał go, także sympatyzujący z ludowcami Tomasz Latocha. Podczas dzisiejszej, pierwszej sesji RM w Brzesku wybrano też przewodniczącą RM oraz dwóch wiceprzewodniczących.

Wyjątkowo uroczysty charakter miała dzisiejsza sesja. Podczas niej radni składali ślubowanie, ślubował też nowy burmistrz Tomasz Latocha.

Będąc małym chłopakiem, nigdy nie mogłem nawet marzyć, że tu stanę przed państwem, w tej roli burmistrza miasta Brzeska i że będę mógł do państwa z tego miejsca przemawiać. Jest to dla mnie niezwykły zaszczyt i chwila wzruszająca – rozpoczął swoje przemówienie nowy burmistrz Brzeska.

Tomasz Latocha podziękował swoim wyborcom. Przekonywał, że w swojej pracy będzie starał się zdobyć zaufanie także tych, którzy na niego nie głosowali.

– Jesteśmy miastem powiatowym, chyba jedynym w kraju, które posiada dwa zjazdy z autostrady, musimy to wykorzystać. Brzesko może być świetnym łącznikiem rozwoju gospodarczego północy z południem, wschodu z zachodem naszego państwa – mówił Tomasz Latocha.

Nowy burmistrz wspomniał, że chce zatrzymać w Brzesku młodych ludzi, aby za pracą nie musieli wyjeżdżać na granicę. Wspomniał, też, że wierzy we wsparcie dla Brzeska obiecane przez polityków jego konkurentowi.

– Brzesko nie ma barw partyjnych, dziury w drodze nie mają zabarwienia politycznego. Brzesko ma barwy swojej flagi, które dla nas wszystkich powinny być najważniejsze. Dlatego zapraszam do współpracy Grzegorza Wawrykę, Sławomira Patera, Krzysztofa Ojczyka – mówił nowy burmistrz.

Na sam koniec pięknie podziękował swojej żonie Magdalenie. – Bez niej nie byłoby mnie tu w tym miejscu – podkreślał Latocha.

Podczas tego uroczystego spotkania przemawiał też były burmistrz Grzegorz Wawryka. Złożył gratulacje wybranym radnym, ale też nowemu burmistrzowi.

– Życzę, aby te wszystkie pragnienia, zamiary udało się panu zrealizować – mówił. Były burmistrz podziękował wszystkim współpracownikom i przedstawicielom jednostek, z którymi współpracował.

Uroczysta sesja miała także roboczy charakter. Podczas spotkania wybrano przewodniczącą rady miejskiej. Została nią Maria Kądziołka ze Wspólnoty Samorządowej Powiatu Brzeskiego. Wiceprzewodniczącymi zostali: Adrian Zaleśny Brzesko OdNowa oraz Kamil Trąba Brzesko OdNowa.

Dziś też burmistrz powołał swojego zastępcę. Został nim Grzegorz Brach były wójt gminy Dębno, przez ostatnie lata pracujący w Małopolskim Urzędzie Marszałkowskim.

Przypominamy, że do o 21 osobowej Rady Miejskiej w Brzesku PiS wprowadził 8 radnych, komitet Tomasza Latochy – 5, KWW Wspólnota Samorządowa Powiatu Brzeskiego – 6 a KWW Mieszkańcy Zasługują na więcej –  2.

Dzisiejsze głosowania pokazały układ sił w samorządzie brzeskim. PiS będzie w opozycji.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra