Galeria

Bochnia. Zniszczona ulica Wacława Korty. Mieszkańcy tej części miasta pytają: kiedy zostanie naprawiona? ZDJĘCIA

Intensywne opady deszczu doprowadziły do zniszczenia ulicy Wacława Korty w Bochni (przecznica ul. Kurów). Po ulewach runęła wraz z osuwiskiem, które jak zdradzają mieszkańcy, dawało się we znaki od dłuższego czasu.

Wczoraj droga została całkowicie zamknięta. Nie można nią przejechać. Urzędnicy z bocheńskiego magistratu przekonują, że kończą dokumentację na remont tego odcinka. Ma być gotowa w przyszłym tygodniu.

– W ubiegłym roku została wykonana do tego projektu opinia geologiczno-inżynieryjna. Z całą pewnością przy odbudowie tej drogi będą musiały być wykorzystane technologie, które zabezpieczą to osuwisko – mówi Renata Kaczmarczyk szef Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Bochni.

Mieszkańcy osiedla Kurów, w którym zlokalizowana jest ul. W. Korty podkreślają, że od dawna interweniowali w sprawie naprawy drogi. Niestety samorządowcy ograniczali się tylko do doraźnych poprawek. A ostatnio wyłącznie zabezpieczali aktywne osuwisko.

Do bocheńskiego magistratu wysłaliśmy pismo z konkretnym pytaniem: kiedy droga zostanie naprawiona? Czekamy na odpowiedź.

Fot. Patryk Salamon

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra