Wydarzenia

Bochnia. Jeśli chcesz, przebadają twój dom kamerą termowizyjną!

W ramach programu LIFE którego partnerem jest Gmina Miasta Bochnia od 4 do 15 lutego br. Ekodoradca będzie wykonywał nieodpłatnie przeglądy budynków przy pomocy kamery termowizyjnej.

-Każdy budynek emituje ciepło, które ucieka bezpowrotnie do atmosfery. W naszym interesie jest, aby było go jak najmniej, ponieważ wtedy zużyjemy mniej energii na ogrzewanie i obniżymy rachunki. Badania kamerą termowizyjną pomaga ocenić stan izolacji termicznej, szczelność stolarki budowlanej czy wady instalacji grzewczych – wyjaśnia Elżbieta Walas, ekodoradca UM w Bochni

Mieszkańcy Bochni mogą skorzystać z bezpłatnych pomiarów. Zainteresowani mogą się kontaktować z ekodoradcą pod nr tel. (14) 61 49 154 bądź osobiście w Urzędzie Miasta Bochnia w pokoju 7. Liczba miejsc jest ograniczona, a przeglądy wykonywane będą w terminie 4-15 lutego br. w godz.  15:30 – 18:30. Powyższe przeglądy termowizyjne budynków nie są specjalistycznymi badaniami, a jedynie pozwolą sprawdzić czy izolacja termiczna dobrze spełnia swoje zadanie.

Aby możliwe było wykonanie przeglądu termowizyjnego, różnica temperatur na zewnątrz i wewnątrz budynku powinna wynosić co najmniej 15º C. Miarodajne badanie musi być przeprowadzone w dni pochmurne, bądź wczesnym rankiem lub późnym popołudniem (nie może być to dzień słoneczny, dzień z opadami bądź silnym wiatrem).

UWAGA akcja przeglądów termowizyjnych nie jest powiązana z uczestnictwem w projektach wymiany pieców węglowych na nowe ekologiczne kotły węglowe, gazowe lub na biomasę.

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Mieszkaniec Bochni

    22 stycznia godzina 21:21

    Ludzie zamiast kamer termowizyjnych potrzebna jest straż miejska w nocy, która będzie chodzić po tej zasmrodzonej Bochni w nocy i wlepiać mandaty za smród z kominów! Przecież nie można wieczorem w zimie wyjść z domu, bo to grozi poważnymi powikłaniami zdrowotnymi. Czy ktoś się w końcu tym zajmie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra