Wydarzenia

Bochnia-Brzesko. Zobacz, jakie plany i postanowienia na 2019 rok mają samorządowcy, dyrektorzy, policjanci?

Fot. Wojtek Salamon

Adam Korta bocheński starosta chce zrzucić kilka kilogramów, Krzysztof Nowak radny Sejmiku Małopolskiego – palenie. Adam Smołucha dyrektor brzeskiego szpitala w nowym roku zamierza więcej czasu poświęcić rodzinie. Zobacz, jakie jeszcze postanowienia na rok 2019 mają samorządowcy, policjanci, dyrektorzy miejskich i powiatowych jednostek z terenu powiatu bocheńskiego i brzeskiego.

Stanisław Bukowiec w 2019 roku chce powrócić do biegania.
– Przy okazji może uda mi się zrzucić parę kilogramów – podkreśla.
W planach ma także działalność na rzecz mieszkańców powiatu bocheńskiego pracując jako radny Sejmiku Małopolskiego.

Krzysztof Nowak także reprezentant Bocheńszczyzny w sejmiku liczy, że w 2019 roku uda mu się rzucić palenie.
– Mocno w to wierzę, dlatego musi się udać – podkreśla. Ma też inne zawodowe plany, związane z oświatą, w której pracuje od kilku lat.

Plany i postanowienia na nowy rok ma też podinsp. Bogdan Chmielarz, komendant policji w Brzesku.
– Zawodowo chciałbym dokończyć remonty realizowane w naszej komendzie, między innymi odnowić siłownię dla funkcjonariuszy. W planach mam także dalsze doposażenie policjantów w odpowiednie operacyjne umundurowanie, które pozwoli im bezpiecznie pełnić służbę – mówi.
A prywatnie: komendant chce zadbać o zdrowie. – Po roku pełnieniu funkcji komendanta policji, widzę, że to konieczność – dodaje.

Ograniczanie słodyczy, które bardzo lubi, obiecuje sobie Adam Korta, bocheński starosta.  – To pozwoli mi zrzucić kilka kilogramów – tłumaczy. – W nowym roku chce też więcej czasu poświęcić swojej rodzinie, szczególnie dzieciom – podkreśla.
Zdając sobie sprawę, że jest osobą, która lubi dużo mówić, obiecuje w nowym roku bardziej słuchać.
– Chce się wsłuchiwać w to, co mówią do mnie mieszkańcy, moi pracownicy, wszyscy, którzy przychodzą do mnie z jakimś problemem – podkreśla.

Adam Smołucha, dyrektor Szpitala Powiatowego w Brzesku w 2019 roku chce więcej czasu poświęcić swojej rodzinie. To przede wszystkim.
– W pracy zamierzam dokończyć trzy duże inwestycje, które realizujemy w szpitalu. Chciałbym także wprowadzić podwyżki dla tych grup zawodowych, które do tej pory nie były objęte wzrostem wynagrodzenia: to m. innymi: fizjoterapeuci, diagności laboratoryjni, technicy rentgenowscy, administracja i służby techniczne SP ZOZ – wylicza dyrektor Smołucha.

Plany ma także Jan Pająk, wójt Drwini. Samorządowiec  obiecuje, że w nowym roku będzie dbał o zdrowie. Swoje, ale także całej swojej rodziny.
– To jest najważniejsze – podkreśla stanowczo samorządowiec.
Zawodowo planuje dokończyć budowę żłobka, a także ruszyć z realizacją kanalizacji i ścieżek rowerowych.

Norbert Paprota, dyrektor MOPS w Bochni także ma konkretne postanowienia.
– Po pierwsze chciałbym nadrobić zaległości ze starego roku, ale też poprawić się w systematyczności. Prywatnie – chciałbym więcej czasu spędzać ze swoją rodziną – mówi Norbert Paprota.

Andrzej Leśniak, Prokurator Rejonowy w Brzesku jako jeden z niewielu nic nie planuje.
– Z reguły nie robię żadnych postanowień od wielu lat, chyba dlatego by nie zapeszać – przekonuje szef brzeskiej prokuratury.

Osoba  kierująca bocheńskim sportem też ma postanowienia na nowy rok.  Sabina Bajda, dyrektor MOSiR w Bochni chce żyć zdecydowanie aktywniej.
– Od kilku lat mam to samo postanowienie, by zdecydowanie więcej się ruszać. Przy okazji też chciałabym zrzucić kilka kilogramów. W nowym roku planuję także więcej czasu spędzać z rodziną – mówi Sabina Bajda.

Sporo zmian w  roku 2019 szykuje się w życiu Urszuli Węgrzyn-Sowy, właścicielki szkoły tańca Dance & Fitness House.
– Chce trochę wyhamować. Do tej pory sporo podróżowałam, ale od kiedy mam córeczkę musimy trochę zwolnić. Na pewno gdzieś pojedziemy, oczywiście z Livią, ale tych podróży będzie na pewno mniej – mówi.
Zawodowo ma bardzo ambitne plany: warsztaty, spektakl taneczny, turniej tańca i maraton zumby.

Prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Zbigniew Rachwał chciałby dokończyć budowę oczyszczalni ścieków, ogromnej inwestycji realizowanej przez spółkę, którą kieruje.
– Postanawiam w 2019 roku zadbać o zdrowie. Życie pokazuje, że nic tak bardzo się nie liczy, jak zdrowie – podkreśla Zbigniew Rachwał.

2 komentarze

2 Comments

  1. Eugeniusz Konieczny

    01 stycznia godzina 17:45

    Drogie Panie i Panowie, gratuluję postanowień.A skoro je upubliczniliscie, to napewno poradzicie sobie z ich realizacją. Wam i wszystkim znajomym życzę dobrego zdrowia i codziennej pomyślności, w całym 2019 roku.

  2. arletta

    02 stycznia godzina 19:30

    Generalnie: brzuszek i rodzina 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra