Kultura

Bochnia. „Moralność Pani Dulskiej” w wykonaniu Teatru Baczków. Są jeszcze bilety!

Nad tym spektaklem pracują od wielu tygodni. Teksty i grę aktorską mają już opanowane do perfekcji. Podobnie jak scenografię i kostiumy. Mimo, że są amatorami, grają jak zawodowi aktorzy. Kolejny spektakl Teatru Baczków w reżyserii Alana Bickera to „Moralność Pani Dulskiej”. Będzie go można obejrzeć już w najbliższy weekend w Oratorium św. Kingi w Bochni. Tego nie można przegapić!

Spektakle zaplanowano na piątek, sobotę i niedzielę. Zawsze o godz. 18. Bilety na to wydarzenie można kupić za pośrednictwem strony:

KUP BILET

Pani Dulska jest snobistyczną i ekscentryczną przedstawicielką klasy średniej, wspinającą się po drabinie społecznej. Jest mieszanką Hiacynty Bucket z „Co ludzie powiedzą?” Roya Clarke’a i Matki Courage Bertolta Brechta. Jest despotyczną i zarazem śmieszną właścicielką wykwintnej kamienicy – dumna, przebiegła, lecz bardzo skupiona na tym, jak się prezentuje.

Pani Dulska zawsze trzyma torebkę blisko ciała, a swoich lokatorów traktuje jak zasoby do wykorzystania. Dla nieszczęśliwej kobiety z pierwszego piętra, która próbuje się zatruć, połykając garść główek od zapałek, nie ma żadnej litości.

Dla jej służącej, którą nakłania do romansowania z jej synem, by utrzymać kontrolę nad jego miłosnymi ekscesami, nie ma żadnego współczucia. Jej córki, dzięki jej zręczności i manipulacji, zmagają się z problemami dorastania odseparowane od realiów świata zewnętrznego, a jej mąż, wyniszczony, latami zdominowany przez swoją żonę, w domu do rodziny potrafi wypowiedzieć ledwie kilka słów.

Pani Dulska kocha wyłącznie swego syna i kocha go z niezdrowym uwielbieniem I oraz zachłannością. Jej strach przed faktem, że ją w końcu opuści, skłania ją do spełniania każdej jego zachcianki. Czemu, więc, on czuje do niej tak wielką urazę? Czemu czuje potrzebę zemszczenia się na niej?

Bezkompromisowe spojrzenie Zapolskiej na stereotypy damsko-męskie i wyzysk klasowy w Polsce schyłku wieku nadal jest dowcipne i zabawne oraz pozostaje trafne i wnikliwe.

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Anonim

    11 lutego godzina 18:09

    Szczerze powierziawszy to szalu nie ma bylem juz na przedstawieniu tych „aktorów” strata czasu pieniedzy tez… Kino Regis POLECAM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra