- REKLAMA -
- REKLAMA -
Zdrowie

To dzięki nim bocheński szpital jest bezpieczny także dla wcześniaków

- REKLAMA -

W bocheńskim szpitalu rodzi się coraz więcej wcześniaków. I co istotne większość z nich odpowiednie wsparcie medyczne otrzymuje na miejscu. To zasługa dobrze wyszkolonego zespołu, który systematycznie podnosi swoje kwalifikacje.

Szpital Powiatowy w Bochni jest jedyną placówką II stopnia referencyjności, która zatrudnia kardiologa dziecięcego. Dr Daniel Porada oprócz tego, że jest pediatrą i kardiologiem dziecięcym pełni również funkcje zastępcy lekarza kierującego oddziałem noworodków.


– To pozwala nam na szybką diagnostykę wad wrodzonych, także tych kardiologicznych, ale nie tylko. Na naszym oddziale prowadzone są także konsultacje neurologopedyczne – zapewnia dr n. med. Joanna Hurkała, lekarz kierująca oddziałem noworodkowym.

W Bochni pracuje także neurolog dziecięcy oraz trzech specjalistów neonatologii. Zespół lekarski wspiera 27 pielęgniarek i położnych, posiadających doświadczenie w terapii noworodka na czele z oddziałową Anna Jaworską.

– Tę jakość doceniają też pacjentki. Z roku na rok coraz więcej kobiet decyduje się na wybór bocheńskiej porodówki i co ciekawe nie są to tylko mieszkanki powiatu bocheńskiego, ale także panie z innych powiatów – mówi Adam Korta, bocheński starosta.

Dobra diagnostyka to także zasługa odpowiedniego sprzętu medycznego, w który szpital jest systematycznie wyposażany.

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Ja

    01 marca 2020 godzina 22:29

    Gratuluję, ale ja się pytam jakie procedury wdrożono na wypadek koronowirusa? Chcemy zobaczyć wyposażenie ochronne lekarzy i wdrożone procedury.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra