Zdrowie

Brzesko. Zrób bezpieczne nieinwazyjne badania prenatalne

W Poradni Ginekologiczno-Położniczej Szpitala Powiatowego w Brzesku przyjmowane są zapisy na bezpłatne przesiewowe badania prenatalne.  Są one realizowane w ramach projektu „Lepsze życie! Program badań prenatalnych oraz działań z zakresu wczesnej interwencji prowadzone na terenie powiatu bocheńskiego i brzeskiego”.

Badania są wykonywane w oddziale Ginekologiczno-Położniczym brzeskiego szpitala. Mogą z nich skorzystać kobiety do 14 tyg. ciąży, które nie skończyły 35 lat. Projekt kierowany jest do mieszkanek  powiatu brzeskiego i bocheńskiego, które nie kwalifikują się do wykonania badań prenatalnych w ramach NFZ.

W ramach programu każda kobieta może skorzystać z dwóch wizyt konsultacyjnych u lekarza ginekologa,  badania biochemicznego krwi w kierunku ewentualnych wad rozwojowych płodu, badania USG w technologii 4D oraz komputerowej oceny ryzyka wystąpienia  wad rozwojowych na podstawie danych uzyskanych z badań przesiewowych w I trymestrze ciąży.

Na realizację projektu szpital otrzymał wsparcie z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

REJESTRACJA: Osobiście: SP ZOZ w Brzesku – IV piętro, pokój nr 469 (Poradnia Ginekologiczno-Położnicza). Telefonicznie pod nr tel. 507 219 575, 507 219 651, 14 662 14 52, e-mail: badaniaprenatalne@spzoz-brzesko.pl

(informacja prasowa)

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra