Zdrowie

Brzesko. W tym roku są jeszcze miejsca dla 30 seniorów w DDOM

W tym roku jeszcze trzydziestu seniorów będzie mogło skorzystać z zajęć w Dziennym Domu Opieki Medycznej w Brzesku, który działa w Szpitalu Powiatowym. Nabór do kolejnego trzeciego już etapu DDOM cały czas trwa.

– Aby się zapisać wystarczy zadzwonić lub przyjść do DDOM, który mieści się na pierwszym piętrze brzeskiego szpitala – tłumaczy Elżbieta Adamska koordynator  DDOM.

Warto pamiętać, że warunkiem przyjęcia jest skierowanie od lekarza ubezpieczenia zdrowotnego, przebyta choroba, pobyt w szpitalu, wiek powyżej 60 lat i  sprawność wg skali Barthel pomiędzy 40-65.

DDOM ruszył w marcu tego roku. Piętnastu podopiecznych zakończyło już zajęcia, kolejnych piętnastu seniorów bierze w nich udział. Zajęcia trwają od poniedziałku do piątku. Uczestnicy DDOM korzystają z rehabilitacji, zajęć z psychologiem, są też pod stałą opieką  lekarza.

Otwarcie Dziennego Domu Opieki medycznej było możliwe dzięki wsparciu Europejskiego Funduszu Społecznego RPO Województwa Małopolskiego na lata 2014-20. Projekt, na który szpital otrzymał blisko 3.4 mln zł, będzie realizowany przez trzy lata. 

Informacje na temat zapisów udzielane są pod nr tel. 507 219 562 od godz. 7 do 16.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra