- REKLAMA -
- REKLAMA -
Zdrowie

Brzesko. To trzecia operacja w Polsce z wykorzystaniem takiej płytki – zostanie wykonana w brzeskim szpitalu WIDEO

- REKLAMA -

Dopiero, co rozpoczęli pracę w brzeskim szpitalu, a już wykonują innowacyjne operacje. Mowa o zespole ortopedów kierowanym przez lek. med. Krzysztofa Szklannego. W przyszłym tygodniu dr n. med. Jakub Florek, który specjalizuje się w zabiegach z zakresu chirurgii ręki, wykona artrozę wewnątrz nadgarstkową przy użyciu płytki blokowanej. To trzeci tego typu zabieg w Polsce z wykorzystaniem takiej płytki.

Na stół operacyjny trafi pacjent, który od wielu lat skarżył się na bóle nadgarstka. Były tak silne, że mężczyzna nie był w stanie nie tylko normalnie funkcjonować, ale także pracować zawodowo. Silne środki bólowe pomagały tylko na chwilę.

Lekarze z brzeskiego szpitala szukali rozwiązania, które pomoże pacjentowi. W grę wchodziła operacja. Zdecydowano się na innowacyjny zabieg. Zostanie do niego wykorzystana niewielka okrągła płytka wyprodukowana przez jedną z polskich firm medycznych na podstawie wskazówek dr n. med. Jakuba Florka.

Zabieg zostanie wykonany w przyszłym tygodniu. Operacja podzielona na kilku etapów ma trwać 2,5 godziny.
– Podczas niej usuniemy uszkodzoną kość łódeczkowatą i powierzchnię stawowe czterech kości, a następnie założymy płytkę, która połączy te kości w jedną – wyjaśnia dr n. med. Jakub Florek

Operacja, która zostanie wykonana w Brzesku, będzie trzecią tego typu w Polsce. W dwóch poprzednich przypadkach także operował dr Florek.
Po zabiegu pacjent będzie miał na 6 tygodni założony gips, później musi nosić jeszcze stabilizator. Po trzech miesiącach może wrócić do pracy i życia bez bólu.

Artroza wewnątrz nadgarstkowa przy użyciu płytki blokowanej to nie jedyny nowatorski zabieg wykonywany w brzeskim szpitalu. Dr n. med. Jakub Florek przeprowadził dwuetapową rekonstrukcję zastarzałego uszkodzenia ścięgien zginaczy ręki przy użyciu protezy dobranej specjalnie dla chorego.

ZOBACZ TAKŻE:

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra