Zdrowie

Brzesko. Endoprotezoplastyka stawu kolanowego także w Brzesku

W Szpitalu Powiatowym w Brzesku będą wykonywane zabiegi endoprotezoplastyki stawu kolanowego. W tym roku przewidziano 40 takich operacji. Mogą z nich skorzystać mieszkańcy powiatu brzeskiego.

– To nowość w naszym szpitalu. Po raz pierwszy będą tu wykonywane tego typu zabiegi. Na sam początek w tym roku wykonamy ich 40. Operacje sfinansuje Starostwo Powiatowe w Brzesku.  Wykonanie tych pierwszych zabiegów otworzy nam możliwość negocjacji z NFZ – tłumaczy lek. med. Adam Smołucha dyrektor Szpitala Powiatowego w Brzesku.

Endoprotezoplastykę stawu kolanowego wykona nowy zespół ortopedów kierowany przez lek. med. Krzysztofa Szklannego, który w brzeskim szpitalu pracuje od kilku miesięcy. Osoby ze wskazaniami  na wykonanie operacji  mogą się już zgłaszać do Poradni Chirurgii Urazowo- Ortopedycznej  Szpitala Powiatowego w Brzesku. Za zakwalifikowanie pacjentów do  zabiegów będą odpowiadać ordynator oddziału lek. med. Krzysztof Szklanny i  lek. med. Tomasz Malina.

– Do zabiegu zostanie przyjęty każdy pacjent, u którego  stopień zaawansowania zwyrodnienia stawów  jest tak duży, że operacja jest konieczna – mówi lek. med. Krzysztof Szklanny.

Kwalifikacje będą prowadzone w czwartki od godz. 10 do 14 i w piątki od godz. 9 do 13 do czasu wyczerpania przyznanego na ten rok limitu zabiegów.

(informacja prasowa SP ZOZ w Brzesku)

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra