Zdrowie

Brzesko. Bezpłatna kolonoskopia dla mieszkańców powiatu brzeskiego ZOBACZ GDZIE SIĘ ZAPISAĆ!

Ruszyły zapisy na  bezpłatną kolonoskopię.  Badania będą wykonywane w Pracowni Endoskopii brzeskiego szpitala w ramach projektu, który finansuje Ministerstwo Zdrowia. Będzie on realizowany przez trzy lata.

Z badań profilaktycznych raka jelita grubego mogą skorzystać pacjenci w wieku 50-65 lat, osoby w wieku 40-49 lat mające bliskiego krewnego, u którego rozpoznano raka jelita grubego, a także osoby w wieku 25-49 lat z rodziny z zespołem Lyncha lub zespołem polipowatości rodzinnej gruczolakowatej.

Do badania nie kwalifikują się natomiast  pacjenci, u których stwierdzono objawy kliniczne sugerujące istnienie raka jelita grubego, a także osoby, które kolonoskopię miały wykonaną w ostatnich 10 latach.

Zapisy i informacje na temat realizowanego projektu można uzyskać w pok. nr 357 III p.  Szpitala Powiatowego w Brzesku w cztery dni tygodnia: poniedziałki – od  godz. 11.05 do 14.35, wtorki i środy od godz. 9.35 do 14.35 oraz czwartki od  godz. 7 do 12.30. Informacje udzielane są także telefonicznie pod nr 14 6621 418.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra