- REKLAMA -
- REKLAMA -
Zdrowie

Brzesko. Przyjdź, posłuchaj co robić, by ustrzec się raka jelita grubego

Wilk-Łoboda
Jedną z prelegentek będzie Beata Wilk-Łoboda, pielęgniarka oddziałowa SOR w Brzesku
Fot. Szpital Powiatowy w Brzesku
- REKLAMA -

Na temat zdrowej diety, a także dobrych nawyków żywieniowych będzie mowa podczas zaplanowanej na godz. 17 w najbliższy czwartek prelekcji w Regionalnym Centrum Kulturalno- Bibliotecznym w Brzesku. Uczestnicy spotkania dowiedzą się również, jakie objawy  mogą sygnalizować zachorowanie na raka jelita grubego.

Spotkanie, odbywa się w ramach projektu „Zadbaj o zdrowie! Program profilaktyki raka jelita grubego dla mieszkańców powiatu brzeskiego”. Jego organizatorem jest Szpital Powiatowy w Brzesku, który od ubiegłego roku realizuje  ten projekt.

Prelekcja zaplanowana w sali konferencyjnej RCKB będzie podzielona na dwie części. W pierwszej ­pielęgniarki z brzeskiego szpitala: zdradzą co jeść, by nie zachorować na raka jelita grubego. Będą mówić także o tym, jak przygotowywać posiłki, aby były zdrowe. Opowiedzą też jak ważna jest codzienna aktywność fizyczna.
W drugiej części spotkania lekarze poinformują o pierwszych objawach choroby, diagnostyce, a także rokowaniach i leczeniu raka jelita grubego.

Każdy uczestnik spotkania otrzyma ulotki i broszury zachęcające do zdrowego stylu życia.
Spotkanie ma charakter otwarty, mogą w nim wziąć udział wszyscy mieszkańcy powiatu brzeskiego.

W ramach projektu oprócz akcji informacyjnej przewidziano wykonane 900 badań kolonoskopowych. Informacja o projekcie i rejestracja do badań: Biuro Projektu – Pracownia Endoskopii, III piętro, pokój 369 od poniedziałku do piątku w godzinach 7-14:35. nr tel. : 14 6621 429, 519 317 007 lub adresem e-mailowym e.pomykacz@spzoz-brzesko.pl.@spzoz-brzesko

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra