Zdrowie

Brzesko. Natychmiastowa pomoc dzięki nowym urządzeniom w SOR

Pomoc najmłodszym pacjentom, którzy trafią do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Brzesku będzie udzielana jeszcze szybciej, niż do tej pory. Wszystko to za sprawą nowoczesnego sprzętu medycznego, dedykowanego właśnie dzieciom.

To pięć urządzeń, na których zakup szpital mógł sobie pozwolić dzięki dofinansowaniu, jakie otrzymał z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, realizowanego przez Ministerstwo Zdrowia.
– To kolejny projekt, dzięki któremu poprawiamy bazę sprzętową oddziału ratunkowego, ale pierwszy dedykowany najmłodszym pacjentom – mówi Beata Wilk-Łoboda, pielęgniarka oddziałowa SOR w Brzesku.
Urządzenia, które trafiły do szpitala są przeznaczone do diagnostyki najmłodszych. To kardiomonitor, defibrylator, respirator, a także aparat do USG i aparat do powierzchniowego ogrzewania pacjentów.
Sprzęt  jest dostosowany do wieku i wagi małych . Nie trzeba go przestawiać.

-To duża oszczędność czasu, zwłaszcza w przypadkach, gdy przy udzielaniu pomocy liczy się każda sekunda – mówi lek. med. Wojciech Olszewski, lekarz kierujący SOR w Brzesku


Takich przypadków nie brakuje, bowiem do oddziału ratunkowego trafiają dzieci poszkodowane w wypadkach drogowych, ale też po różnego rodzaju urazach, które bezpośrednio zagrażają ich życiu. Pomoc musi być natychmiastowa.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra