- REKLAMA -
- REKLAMA -
Zapytam wprost

🔴 TYLKO U NAS. Celina Jacewicz: Jeśli wojewoda uchyli uchwałę o likwidacji szkoły, wtedy będziemy się zastanawiać, co z tym zrobić WIDEO

Fot. Małgorzata Wiecek-cebula
- REKLAMA -

Ogromne emocje budzi pomysł zamknięcia Szkoły Muzycznej w Sobolowie prowadzonej przez samorząd Łapanowa. Powodem likwidacji są oszczędności, które zdaniem grupy radnych gmina musi wprowadzić. Tydzień temu rada podjęła uchwałę w tej sprawie.

Podczas obrad przed budynkiem gminy protestowali rodzice, uczniowie i nauczyciele ZOBACZ. Chcieli, aby przewodnicząca RG w Łapanowie Celina Jacewicz wyszła z nimi porozmawiać. Do spotkania ostatecznie nie doszło. Dlaczego?

– Moim zadaniem jest sprawne przeprowadzenie tej sesji. W związku z tym trudno, żebym wychodziła do tłumu ludzi, ponieważ uważałam, że wszystkie rozmowy zostały już przeprowadzone na ten temat – powiedziała w ZAPYTAM WPROST Celina Jacewicz.

ZOBACZ TAKŻE:

45 komentarzy

45 Comments

 1. Avatar

  Parafianin

  07 marca 2022 godzina 16:35

  Brawo Pani redaktor dzięki Pani poznałem argumenty obydwu stron i jako parafian widzacy to na co dzień mam swoje zdanie.

 2. Avatar

  Mieszkanka

  07 marca 2022 godzina 20:06

  Bravo Pani Celino! Wkoncu ktoś to wytłumaczył

  • Avatar

   :)

   08 marca 2022 godzina 13:10

   Oszczędności oszczędnościami ..tylko to nie wina dzieci, że gmina została zadłużona 🙂 najłatwiej szkołę zamknąć a ..otworzyć w Łapanowie i będzie super 😉

  • Avatar

   Andrzej

   08 marca 2022 godzina 15:20

   No pani Celina się miota a jej argumenty są bardzo słabe. Pani Celina tylko utrwaliła mnie w przekonaniu jak beznadziejni ludzie rządzą naszą gminą. Fatalnie.

  • Avatar

   Mieszkańcy

   08 marca 2022 godzina 21:43

   Tak, „wytłumaczył” posługując się manipulacja danymi. Słyszysz -400000 zł za 2021 rok.. ooo… To znaczy że co roku dopłacanie. Dlaczego pani Celina J.nie pochwaliła się danymi za cały okres od 2010 roku? Może są niewygodne. Odpowiedzi w wywiadzie też „na poziomie”… wchodzenie w słowo prowadzącej, przerywanie wypowiedzi, brak odpowiedzi na pytania… Mamy monolog i niech nikt nie zakłóca wypowiedzi pani J.

   • Avatar

    żałosne!

    11 marca 2022 godzina 09:06

    pani J niestety znana jest z tego sposobu prowadzenia „dyskusji” – celowo w cudzysłowie, bo nazwać dyskusją tego nie można.
    Jeśli masz merytoryczny argument, to nie licz że zna na niego odpowiedź. Jakiekolwiek niewygodne pytania skutkują zakrzyczeniem rozmówcy.
    Poziom z podrzędnego bazaru a nie z urzędu…..

  • Avatar

   Bucyfał

   09 marca 2022 godzina 18:56

   W roku 2019 obecny wójt przedstawił „Bravo Pani Celino!” i radnym 5 różnych propozycji dotyczących modernizacji sieci szkół, głównie (Tarnawa i Zbydniów). PIĘĆ różnych rozwiązań dających w skali roku (każdego roku budżetowego) oszczędności (w zależności od wybranego wariantu) dla gminy od 700 tys. do 1,1 miliona złotych. Któryś wybrała nasza zatroskana o finanse przewodnicząca, czy może odrzucono wszystkie, zgodnie z ich mottem: „NIE BO NIE”. Jakiś rzetelny komentarz? cdn…

 3. Avatar

  Kasia

  07 marca 2022 godzina 20:07

  Brawoooo!!!

 4. Avatar

  Mieszkańcy

  07 marca 2022 godzina 20:13

  Pani Celinko dużo siły !!! Jest Pani mega babka 🙂

  • Avatar

   Bucyfał

   09 marca 2022 godzina 13:16

   „Megabaka” może wytłumaczy. W latach 2014-2018 jako przewodnicząca ze swoim wójtem „NIE BO NIE” przegrała sprawy sądowe ze Stowarzyszeniem, Przegrane sprawy kosztowały kilkadziesiąt tysięcy złotych, które SAMA ZE SWOICH PIENIĘDZY i wójta „NIE BO NIE” pokryła. Bo przecież nie wyobrażam sobie by było inaczej u tak krystalicznej osoby. NAAAAPEEEEWNO nie naraziła nas mieszkańców na ponoszenie takich kosztów. Jakiś rzeczowy komentarz? cdn…

   • Avatar

    Do Bucefał

    10 marca 2022 godzina 08:37

    Ile nas mieszkańców kosztował prawnik?

 5. Avatar

  Mniam

  07 marca 2022 godzina 20:19

  Zgrabna i ładna ta p.Celinka jak na piątkę z przodu.

 6. Avatar

  Olga

  07 marca 2022 godzina 20:30

  Pani Jacewicz na wójta ! Konkretny człowiek ! Nie owija w bawełnę, rzetelnie odpowiada na pytania , jesteśmy dumni ze mamy taka przewodnicząca ! Która dba o finanse , pozdrawiam i Pani Celino do przodu nie przejmować się hejtem i gadaniem , pogadają chwile i za jakiś czas nikt o sprawie nie będzie pamiętał

  • Avatar

   do Olgi

   08 marca 2022 godzina 10:40

   Będą Pamiętać! Nasze dzieci!

   • Avatar

    O

    08 marca 2022 godzina 17:13

    Napewno dzieci będą pamiętać hahah

    • Avatar

     Andy

     08 marca 2022 godzina 22:15

     Nie masz pojęcia o czym piszesz. Dzieci chodzą do szkoły muzycznej z własnej woli jest to dla nich dodatkowy obowiązek, który same wybierają. W tej szkole się rozwijają i rozwijają swoje pasje.
     O tym nie wie człowiek pokroju radnych i pani J. Bo dla tych ludzi szczytem kultury jest odpowiadanie do odbiornika tv na pytania z teleturnieju.

     • Avatar

      Szokujące

      09 marca 2022 godzina 15:53

      Pani Celinka kłamie jak z nut a najgorsze jest to że nawet brewka nie drgni przy tym
      Współczuję Wam mieszkańcy gminy Łapanów takiej rady, takiej przewodniczącej …..

   • Avatar

    Szokujące

    09 marca 2022 godzina 15:54

    Pani Celinka kłamie jak z nut a najgorsze jest to że nawet brewka nie drgni przy tym
    Współczuję Wam mieszkańcy gminy Łapanów takiej rady, takiej przewodniczącej …..

    • Avatar

     David

     13 marca 2022 godzina 18:17

     My to zapamiętamy proszę być pewnym tego.

  • Avatar

   Kawa

   08 marca 2022 godzina 19:05

   Olga – Nie mów tak głośno, jeszcze może w to uwierzyć. Jedna miernota „NIE BO NIE” wystarczy. Łapanów nie Egipt, jedna plaga wystarczy.

  • Avatar

   Pamiętamy

   08 marca 2022 godzina 21:50

   Jacewicz na wójta? Boże uchowaj. A może nie… tylko życzyć też tak kiepskiej rady jak obecna i przewodniczącej.
   Jacewicz zapomina że to m.in. ona jest odpowiedzialna za sytuację finansową w gminie. Jacewicz jako przewodnicząca odpowiada za zaniechanie przy ustaleniu budżetu naprawczego gminy.

  • Avatar

   Mieszkańcy

   08 marca 2022 godzina 21:54

   Tak, już po dwóch latach zapomnialas jak to rada pod kierunkiem p.J. nie była w stanie przyjąć budżetu i skończyło się wejściem RIO. Pamięć Olgo masz krótką.

  • Avatar

   Hee

   09 marca 2022 godzina 15:55

   Jak dba o finanse ? Proszę sobie przeczytac komentarze wyżej ciemnota ludzką nie zna granic

 7. Avatar

  Justyna

  07 marca 2022 godzina 22:46

  Dobry wywiad… Gość trochę się gubi, ale jest z szacunkiem i merytorycznie. Jak rzadko kiedy. dzięki:)

  • Avatar

   Wściekła!

   08 marca 2022 godzina 21:47

   Na wójta???? Dba o finanse????? Przecież to nie jest pierwsza jej kadencja. Między innymi przewodniczaca jest odpowiedzialna za zadłużenie gminy, nie sądzę żeby dzieci ze szkoły muzycznej miały z tym cokolwiek wspólnego!
   Wojt Jacewicz – będziemy w skarpetkach chodzić, dzieci zawozić do podstawówki w Zegocinie, leczyć się w Trzcianie, a śmieci pakować do bagażnika samochodu i zawozić do Bochni! Będą super oszczędności i rada odniesie gigantyczny sukces!

 8. Avatar

  Joanna

  08 marca 2022 godzina 09:26

  No i to mi się podoba 🙂 jasno i na temat! Warto poznać obie strony medalu! Trochę się zmienia punkt widzenia! Bez względu na ostateczny przebieg sprawy życzę powodzenia i gminie i rodzicom – żeby się udało ze szkołą w Łapanowie i każdy mógł nadal kontynuować naukę!!

  • Avatar

   Rodzic

   09 marca 2022 godzina 19:11

   Szanowna Joanno, chyba za dużą optymistką jesteś. W 2010 roku ludzie z Łapanowa nie byli w stanie zająć się tworzeniem szkoły mimo sprzyjających warunków, wsparcia ministerstwa. Teraz nie ma na nic funduszy, ministerstwo nie zgadza się na półśrodki. Szkoła ma mieć standard wykończenia na który Łapanowa nie stać.
   Stowarzyszenie kredyt brało na wykonanie wykończenia szkoły wg wymagan, czego pani J. nie ujawnia.
   Prawdziwe zdolności do prowadzenia kultury w Łapanowie widać na przykładzie zalewu. Kiedyś atrakcją przyciągająca mieszkańców i turystów z okolicznych miast, teraz nawet żaby unikają tego miejsca.

 9. Avatar

  Beata Kowalska-Sionko

  08 marca 2022 godzina 10:08

  Dzięki naszej determinacji My Rodzice znaleźliśmy się na spotkaniu komisji 24.02. 2022 Rady GŁ. Usłyszeliśmy, że nie jesteśmy stroną do negocjacji finansowych, gdzie byliśmy wcześniej itp itd. Kwota którą udało nam się wynegocjować ze Stowarzyszeniem Orkiestra Dęta Sobolów to 27 zł netto m2 z zachowaniem standardu szkoły, busa z bezpłatnym dowozem naszych dzieci, z bezpłatnym wyposażeniem instrumentów. Nie padło na spotkaniu podczas komisji, żadne stwierdzenie, które usłyszeliśmy dopiero podczas nagrania dla „Bochnia Brzesko z bliska”. że wchodzi w grę tylko jedyna, jedyna kwota 25zł brutto za m2. (Cały czas słyszę słowa Pani Jacewicz „To jest rola rodziców, a nie nasza” , jeżeli chodzi o edukację naszych dzieci. Dlatego podejmujemy te działania, gdyż wiem, jak wygląda odpowiedzialność lokalnych organów władzy) Stosowny dokument z wynegocjowaną kwotą przez Nas Rodziców został dostarczony przez Stowarzyszenie Orkiestra Dęta Sobolów przed sesją 28..02,2022. Na samej sesji Przewodnicząca Rady GŁ, w uzasadnieniu, przed podjęciem uchwały twierdziła, że nie jest w posiadaniu dokumentu. Zweryfikowaliśmy to natychmiast w jej gabinecie. Twierdziła, że nie żadnego dokumentu, ona, może któraś z radych. Natychmiast udaliśmy się do Sekretariatu GŁ, gdzie potwierdzono bez zająknięcia, że stosowne pismo wpłynęło przez Stowarzyszenie Orkiestra Dęta Sobolów z obniżką czynszu za Szkołę Muzyczną I Stopnia i Radni są w jego posiadaniu. Zatem kto kłamie Nas Rodziców? Przewodnicząca Rady Gminy Łapanów Celina Jacewicz, czy pracownik sekretariatu Gminy Łapanów?

  • Avatar

   Bucefał

   08 marca 2022 godzina 17:21

   W utajnianiu dokumentów to ma doświadczenie. Chociażby program naprawczy RIO z sierpnia 2018 roku, dziwnym trafem nie przedstawiony społeczeństwu tuż przed wyborami cdn…

 10. Avatar

  Lapanowiamin

  08 marca 2022 godzina 13:11

  Pani Sionko może się uda i będzie szkoła w lapanowie będziecie mieli bardzo blisko . Powodzenia dla radnych którzy w większości głosowali a radni reprezentują nasze wsie

  • Avatar

   Tutejszy

   08 marca 2022 godzina 15:52

   Już widzę, jak Wam szkołę Muzyczną w Łapanowie otwierają. Dla sierot z Ukrainy, niech lepiej zrobią szkółkę.

   • Avatar

    Nauczyciel

    08 marca 2022 godzina 20:05

    Co ta Jacewicz za bzdury opowiada? W jakim ona świecie żyje? Może idzie niż, ale zniejszoscia ukraińską to pójdzie wszystko pięknie w górę. W samej Warszawie tylko dziś do szkół zapisano 1 tys. Dzieci. Pisma o poparciu do narofu ukraińskiego pisze i do nas zjadą.

  • Avatar

   Sąsiad

   10 marca 2022 godzina 20:46

   Taką szkołę muzyczną w Łapanowie zobaczysz jak wygląda zalew.
   Na utrzymanie szkoły w Sobolowie nie mieli 600 zł, tak 600 bo tyle wynosi różnica w czynszu między propozycją stowarzyszenia, a żądaniem rady. To daje 7200 brutto za rok!!!! Patrz Argument, że gmina nie ma ani jednego instrumentu. To dwa średnie instrumenty. Stowarzyszenie udostępniało w szkole uczniom ponad 160 instrumentów!!! A na pewno wyłożą kilkadziesiąt czy kilkaset tysięcy na dostosowanie szkoły podstawowej do potrzeb szkoły muzycznej.

 11. Avatar

  Mysz

  08 marca 2022 godzina 15:43

  Brak słów. KTO narobił tyle długów..?Przecieź nie zrobiły tego dzieci .Najprościej zlikwidować szkołę.Pani Jacewicz PO POLSKU mówi się pieniądze A NIE piniądze.

  • Avatar

   Łapanowianka

   08 marca 2022 godzina 20:21

   Bardzo podobała mi się wypowiedź (wyjaśnienia) Pani Celinko! Jest Pani konkretna ! Odpowiednia na tym stanowisku! Najlepsze rozwiązanie tj.Szkoła muzyczna w Łapanowie! A nie w Sobolowie! Będzie taniej i sprawiedliwie! Jesteśmy z Panią!

   • Avatar

    Mieszkaniec Łapanowa

    09 marca 2022 godzina 10:18

    Taniej? Taniej by było wymienić tę osobę i jej „przyjaciółmi”….
    Niech p.Celinka się przyzna, że były lata kiedy to Gmina zarabiała na tej Szkole i zamiast przekazywać całość na dzieci pieniędzy z Ministerstwa, brała dla siebie….to dlatego nie chciała „cofnąć” się w tył, bo musiałaby się przyznać do błędu, do kłamstwa i do nie prawdziwych informacji.

    A co do programu naprawczego….niby naprawczy, a podwyżki po cichu Rada z tą Panią na czele sobie dała…i to nie jedne…ciekawe czemu…. Czyżby z tych pieniędzy, które były dla dzieci a nie dla Rady?! Nie dość, że ta Pani kłamie, to jeszcze kradnie pieniądze dzieci….przykre….

 12. Avatar

  Obywatel

  08 marca 2022 godzina 21:02

  Pani Celino! Niech Pani startuje na wójta! Ktoś wkoncu doprowadza sprawę do końca! Hejtem i wariatami nie ma się co przejmować. Nikogo się nie uszczęśliwi. Ja jestem za likwidacją! Pan Chmielek nie zbiednieje! Juz tam napewno dużo pieniążków odłożył przez te lata jak mu się ukruci to nie zbiednieje brawo pani Celino!

  • Avatar

   Rodzic

   09 marca 2022 godzina 18:35

   Szanowny obywatelu, prawdziwym hejterem jest osoba w twoim lustrze. Nazywając rodziców wariantami okazujesz „kulturę” i „szacunek” do innych godny naszej rady i pani J.

 13. Avatar

  Życie boli

  08 marca 2022 godzina 21:36

  Otworzą szkołę w Łapanowie? Naprawdę tacy naiwni jesteście? Gdyby w Łapanowie była jedna ogarnięta osoba to szkoła była by otwarta 12 lat temu. Rada gminy już próbowała przenieść szkole muzyczną do Łapanowa, nie uzyskali zgody ministra.
  Zatem otwarcie szkoły w Łapanowie to kłamstwo w twarz.
  Proszę posłuchać ze zrozumieniem co opowiada ta pani, a szybko złapiecie manipulację danymi jaką prowadzi pani J. Dane finansowe za 2021 ?- rok pod znakiem Covid?. Jak to ujęła pani mgr „cofając się do tyłu” przedstawiła bilans z 2021 roku, który to był najgorszym rokiem w bilansach. Jednocześnie, krecie działania rady gminy, co najmniej od 2018 roku rozgłaszają, że szkołę muzyczną w Sobolowie zamkną. Wynikiem tego z roku na rok uczniów było mniej i bilans coraz gorszy. Dlaczego pani Celina J. Nie przedstawiła bilansów za lata poprzednie? Może się okazać, że gmina wydawała mniej niż otrzymywała i bilans za 12 lat jest nadal dodatni, a to nie wpisuje się w narrację.
  Zostawmy finanse. Podstawą problemu jest to ,że w Łapanowie i części gminy z której radni głosowali za zamknięciem szkoły nie ma nic czym można się pokazać ma zewnątrz, a sprawnie działająca szkoła muzyczna w Sobolowie kłuje w oczy.

 14. Avatar

  Bucefał

  09 marca 2022 godzina 11:00

  Bilans za lata poprzednie. Jak to się stało, że nasza „liderka oszczędności” nie dopilnowała np: remontu wodociągu Chrostowa-Leśniczówka, wykonany za jej kadencji przewodniczącej z jej „NIE BO NIE” wójtem. Można jakiś rzeczowy komentarz. cdn…

  • Avatar

   Do Bucefal

   10 marca 2022 godzina 08:48

   Kadencja Jacweicz trwa 12 lat. Jak to jest, że nie czuje się odpowiedzialna za stan gminy? Co ona przez ten czas zrobiła?

 15. Avatar

  Józek

  17 marca 2022 godzina 10:01

  Temat już ucichł? zamykają w Sobolowie czy otwierają w Łapanowie? jakieś aktualności/decyzje?

  • Avatar

   Mieszkaniec

   23 marca 2022 godzina 18:20

   Może starania ludzi związanych ze szkołą w Sobolowie nie pójdą na marne i szkoły nie zamkną, ale z uczniami chamstwo z rady obeszło się jak ze śmieciami, więc na kolejny rok zostanie garstka uczniów.
   W Łapanowie szkoły nie otworzą bo trzeba oszczędności i wojna za miedzą.
   Zostanie „kultura” Łapanowa – dno i 2metry mułu.

 16. Avatar

  akant

  12 maja 2022 godzina 22:49

  Może to zbyt późno na opinię, niemniej ubolewam, że sukcesem ogłasza się decyzję o likwidacji szkoły muzycznej z powodów ekonomicznych. To jest najbardziej prymitywne uzasadnienie. Nigdy w sprawach kultury nie może odgrywać argumentu decydującego ekonomia. Trzeba zapamiętać, że kultura to nie komercja. Na kulturze się nie zarabia w sensie ekonomicznym. Kto tego nie widzi i uważa odwrotnie, ten jest krótkowzroczny. Nie wie o tym, że promocja kultury skutkuje , w dłuższym okresie splendorem jej mecenasów i promuje go. W tym przypadku mecenasem szkoły muzycznej i jej niewątpliwych sukcesów mogły być władze gminy, które w efekcie końcowym byłyby beneficjentem promocji Gminy Łapanów. Dla mnie jest niezrozumiałe, że likwidacja Szkoły w Sobolowie, a potem założenie nowej szkoły w Łapanowie to sukces? Chyba polityczny?

 17. Avatar

  POlek

  17 lipca 2022 godzina 17:39

  Celinko. Już Cię więcej nie wybierzemy. A szefowa struktur PiS pani poseł ma Cię dość

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra