- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Żegocina. Już w niedzielę wielka impreza charytatywna „Gramy dla Krzysia”

Fot. Krzysztof Paruch
- REKLAMA -

Nie sposób wyliczyć wszystkich atrakcji przygotowanych przez organizatorów niedzielnej imprezy charytatywnej w Żegocinie. Będzie dużo muzyki, przejażdżki samochodami terenowymi, loteria fantowa, pokaz laserowy. A wszystko to, by pomóc 3-letniemu Krzysiowi. Portal Bochnia Brzesko z bliska patronuje temu wydarzeniu!

Po ubiegłorocznym sukcesie akcji „Gramy dla Piotrka”, w której zebrano ponad 56 tys. zł na leczenie Piotra Wolaka, organizatorzy postanowili kontynuować imprezę, tym razem pomagając innemu mieszkańcowi Gminy Żegocina.

Krzysiu Tąta ma 3-lata i mieszka z rodzicami oraz 9-letnią siostrą w Łąkcie Górnej. Od urodzenia cierpi na bardzo rzadką chorobę o nazwie Zespół Phelan-McDermid. W Polsce jest tylko kilka osób z tym schorzeniem, przez co leczenie jest bardzo utrudnione.

Choroba sprawia, że chłopiec nie rozwija się prawidłowo, ma opóźnienie rozwoju psycho-ruchowego

Krzysiu – choć często się uśmiecha – jeszcze nie potrafi mówić, bo przez chorobę ma znacznie opóźniony także rozwój mowy. Chłopczyk ma też sporą wadę wzroku, a lekarze jeszcze niedawno podejrzewali, że nie widzi wcale. Dodatkowo jedna z nerek Krzysia nie rośnie prawidłowo.

Ze względu na chorobę i konieczność całodobowej opieki nad dzieckiem, jego mama musiała zrezygnować z pracy. Jedynym żywicielem rodziny pozostaje tato.

Choroba Krzysia wymaga ciągłej rehabilitacji, intensywnych treningów komunikacji i ćwiczeń adaptacyjnych. Celem terapii jest zwiększenie sprawności dziecka i usamodzielnienie się w podstawowych czynnościach życiowych. Obecnie dzięki kosztownym rehabilitacjom i pomocy specjalistów, Krzyś nauczył się m.in. chwytać przedmioty i obracać na łóżku, a teraz terapeuci próbują uczyć go samodzielnie siedzieć. Dzięki rehabilitacji nie ma konieczności karmienia sondą, bo Krzyś nauczył się sam przełykać. 

Koszty opieki, rehabilitacji i wizyt u specjalistów są ogromne i przekraczają możliwości finansowe rodziny, która na leczenie chłopca wydaje minimum 5 tys. zł miesięcznie. Krzyś mógłby rozwijać się jeszcze lepiej, jednak potrzebne są znaczne środki finansowe.

A te będą zbierane w niedzielę!

Formuła imprezy będzie podobna jak w zeszłym roku, została jednak poszerzona o imprezę towarzyszącą – Event Rajdowo-Driftowy „Jedziemy dla Krzysia”.

Ten rozpocznie się o godzinie 10 na placu GS w centrum Żegociny, gdzie zjadą się najpopularniejsi kierowcy rajdowi w Polsce. Będzie możliwość licytacji przejazdów z najlepszymi kierowcami na dwukilometrowym odcinku specjalnym, pokaz driftu i wiele innych atrakcji dla fanów motoryzacji.


O godzinie 13 na sali gimnastycznej SP w Żegocinie rozpocznie się główna część akcji. Tutaj zaplanowano bal dla dzieci z animacjami, od godziny 14 będzie trwał przegląd kapel weselnych, w którym zobaczymy zespół MILA, TWO-WAY, Są Lepsi i Kapela Hulanka.

Będzie można wziąć udział w loterii fantowej z wartościowymi nagrodami, wylicytować oryginalne przedmioty, m.in. lot samolotem nad Tatrami, obrazy, oryginalną koszulkę Wisły Kraków z podpisami, piłkę meczową z autografem Jerzego Dudka, oryginalną rękawice bokserskie Kownackiego, Wacha i Szpilki czy weekend majowy w Bieszczadach i pobyty w hotelach.

Ponadto na gości czekają stoiska gastronomiczne, sklepik czy kiermasz książek i zabawek.

Co jeszcze?

KLIKNIJ I ZOBACZ, CO SIĘ BĘDZIE DZIAŁO W ŻEGOCINIE

Krzysiowi można też pomóc wpłacając pieniądze na konto:
Stowarzyszenie Żegocina Odnowa 32 8589 0006 0030 0780 1889 0001 z dopiskiem: „Darowizna na pomoc dla Krzysia Tąta”

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra