- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Zebrali podpisy, pod projektami uchwał. Teraz zajmie się nimi RM w Bochni

- REKLAMA -

Do bocheńskiego magistratu wpłynęły dziś dwa projekty uchwał przygotowane przez przedstawicieli bocheńskich struktur Platformy Obywatelskiej. Oba dotyczą zwolnień podatkowych dla przedsiębiorców, którzy ucierpieli podczas pandemii. Każdy z projektów poparło blisko 400 osób.

Przedstawiciele PO na Bocheńszczyźnie ponad miesiąc temu powołali komitet pn. „KOALICJA OBYWATELSKA NA RZECZ LOKALNYCH PRZEDSIĘBIORCÓW”. W ramach obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej chce on wprowadzić w życie dwa projekty uchwał.

 1. zwolnienia z opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży za 2021 r. przedsiębiorców prowadzących punkty sprzedaży na terenie Gminy Miasta Bochnia i zwrotu określonej części opłaty
 2. w sprawie zwolnień od podatku od nieruchomości: gruntów, budynków i budowli związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, niektórych grup przedsiębiorców, których płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z ponoszeniem negatywnych konsekwencji ekonomicznych z powodu COVID-19.

Dziś projekty trafiły do UM w Bochni. Złożył je Wojciech Pietras – pełnomocnik komitetu pn. „KOALICJA OBYWATELSKA NA RZECZ LOKALNYCH PRZEDSIĘBIORCÓW”.

Teraz wszystko w rekach RM w Bochni. Na ustosunkowanie się do tych projektów ( przyjęcie lub odrzucenie) ma teraz trzy miesiące.

Członkowie komitetu mają nadzieję, iż projekty uchwał, które uzyskały w ramach obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej akceptację grupy mieszkańców Bochni zostaną przez Radnych Miasta Bochnia wprowadzone w życie.

– Zwłaszcza, że jest to pierwsza tego typu oddolna inicjatywa mieszkańców Bochni. W ocenie członków Komitetu podjęcie  działań polegających na wsparciu lokalnych przedsiębiorców to wyjście naprzeciw oczekiwaniom społeczności lokalnej w zakresie dbałości o utrzymanie i zachowanie miejsc pracy w Bochni – czytamy w komunikacie przesłanym do redakcji portalu bochniazbliska.pl

2 komentarze

2 Comments

 1. Mieszkaniec

  28 maja 2021 godzina 15:13

  Brawo

 2. Jacek

  29 maja 2021 godzina 12:33

  Popieram! Jak w domu nikt nie pracuje to kasa się należy (nawet jak pracują za granicą i podatków u nas nie płacą). O ciężko pracujacych i płacących podatki w regionie się często zapomina. Wspierajmy tych którzy płacą podatki u nas i dają legalne zatrudnienie a nie tych którzy zajmują się produkcją dzieci dla świadczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra