- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Za kilka tygodni finał budowy pierwszego etapu łącznika autostradowego w Bochni. Sprawdziliśmy, co się tam dzieje? WIDEO, ZDJĘCIA

Fot. Grzegorz Paluchowski
- REKLAMA -

Podczas wakacji zaplanowano zakończenie budowy pierwszego etapu łącznika autostradowego w Bochni. Droga, która powstaje łączy zjazd z autostrady z ulicą Krzeczowską. Drugi etap, który jest w fazie projektowania doprowadzi ją dalej, do krajowej „czwórki”.

W ramach pierwszego etapu inwestycji powstało ok. 1,8 km nowej drogi wojewódzkiej wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną oraz rondem na wlocie do ulicy Krzeczowskiej. Wykonawcą inwestycji jest firma STRABAG Infrastruktura Południe Sp. z o.o.

– Cieszę się, że pierwszy etap tej inwestycji jest już prawie gotowy. Jako radny wojewódzki i wiceprzewodniczący komisji budżetu zabiegałem o zabezpieczenie środków na ten cel – podkreśla poseł Stanisław Bukowiec, dodając iż ma nadzieje, że w równie szybkim tempie będzie zrealizowany drugi odcinek.

Koszt zadania to blisko 36 mln zł. Inwestorem jest Województwo Małopolskie. Powiat Bocheński i Gmina Miasta Bochnia współfinansują je, dokładając po 600 tys. zł.

7 komentarzy

7 Comments

 1. Wojtala 71

  13 maja 2021 godzina 13:09

  Kiedy będzie wyremontowana droga BRZEŹNICA-WIŚNICZ MAŁY
  (150m),
  Po tej drodze przejazd jest już prawie nie możliwy

  • Piotrek

   13 maja 2021 godzina 22:07

   Napisz do błazna Bzdeka i jego świty może zamiast robić zatoczki na drogach wojewódzkich zacznie remonty dróg gminnych

  • Lola

   14 maja 2021 godzina 12:25

   Nigdy

 2. O.Borowik

  14 maja 2021 godzina 09:28

  Fajnie, tylko nadal nie załatwiono najważniejszego problemu – bezpośredniego dojazdu z węzła autostradowego do drogi krajowej przy ul. ul. Brzeskiej. Sprawdza się czarny scenariusz byłego wójta. TIR-y do Stalproduktu i innych bocheńskch firm nadal jeżdżą Brzeską i Krzeczowską !!! I tak będzie jeszcze przez następnych 10 lat, bo na drugi etap łącznika nie ma nawet decyzji środowiskowej. Pamiętam że JLL ostrzegał poprzednich burmistrzów i starostów , że ich mieszanie przy uzgodnionej od 30 lat trasie zjazdu z A4 doprowadzi do tego że Bochnia przez 20 lat nie będzie miała łącznika autostradowego. WŁaśnie minęło 15 lat… Brzesko ma 2 łączniki.

 3. Wojtala 71

  14 maja 2021 godzina 14:58

  …a może by zaprosić min.Adamczyka na przejażdżkę z Brzeźnicy do Wiśnicza Małego..?

 4. Kolawistan

  15 maja 2021 godzina 12:59

  to już kilkanaście lat.. jak nic nie można było zrobić… Brzesko ma już 2 zjazdy… Bochnia połowę pierwszego na ukończeniu…. wstyd dla samorządowców

 5. Anonim

  21 maja 2021 godzina 23:54

  moze chodnik na wodociagowej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra