- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Wraca akcja „Makulatura na misje”. Pierwsza, po długiej przerwie, zbiórka zaplanowana jest na 18 lipca!

- REKLAMA -

Po długiej przerwie spowodowanej załamaniem się rynku skupu makulatury organizatorzy zbiórek makulatury wracają do tego szlachetnego i potrzebnego dzieła. Pierwszą w tym roku zbiórkę makulatury zaplanowano przy kościele św. Pawła Apostoła w Bochni 18 lipca 2020r (sobota) w godzinach od 7.00-16.00.

– Cały dochód, za zebrany surowiec wtórny wspomoże kontynuację budowy Centrum Dziecka, „Cite de la vie – Mere Josepha” w bardzo biednej dzielnicy Cariere w stolicy Kamerunu Yaounde. Liczymy na Państwa niezawodną pomoc podczas lipcowej zbiórki makulatury, każdy rodzaj zużytego papieru i tektury, który jest nam niepotrzebny, przybliży Siostry Pasjonistki do realizacji dzieła pomocy dzieciom w większości mieszkających na ulicach Kamerunu – mówi Maria Ślusarz, organizatorka akcji.

Dzięki wielkiemu zaangażowaniu w zbiórki makulatury mieszkańców Bochni, ziemi bocheńskiej i okolicznych powiatów, w kwietniu 2017r została oddana do użytku studnia głębinowa im. Filipa Adwenta, która bardzo poprawiła warunki życiowe mieszkańców przedmieścia Yaounde i pozwoliła przystąpić do budowy Centrum Dziecka.

Aktualnie powstał już pierwszy budynek Centrum w stanie surowym. Siostry zbierają środki na wykończenie i wyposażenie.

Pojawiła się też możliwość wcześniejszego dostarczenia makulatury do bazy firmy recyklingowej EKOMBUD, znajdującej się przy ul. Partyzantów 7 – wjazd od ul. Gazowej – pierwsza brama po lewej stronie.

Poświadczenie przekazania makulatury można oddać organizatorom w dniu zbiórki.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra