Wydarzenia

Wielkie brawa dla tych pań! To część załogi, która pracuje z podopiecznymi DPS w Bochni

fot. Starostwo powiatowe w Bochni

Od piątku mieszkańcy dwóch budynków DPS w Bochni są poddani kwarantannie. Z podopiecznymi została część załogi tej placówki. Przez dwa tygodnie nie mogą oni opuścić budynku, nie spotkają się też ze swoimi bliskimi podczas najbliższych świąt.

Wszystko to jest pokłosiem wykrycia koronawirusa u jednego z podopiecznych DPS. W piątek mężczyzna trafił do szpitala w Krakowie. W piątek też okazało się, że dodatni wynik na obecność COVID-19 ma jedna osoba z personelu DPS, która przebywała już na kwarantannie. Wtedy też zdecydowano o objęciu kwarantanną mieszkańców obu budynków.

Od tamtej pory dodatni wynik potwierdziło badanie dwóch kolejnych osób.

Pozostałe wyniki (pacjentów z pierwszego budynku) będą znane jeszcze dziś. W ciągu najbliższych dni zostaną pobrane wymazy od personelu drugiego budynku.

9 komentarzy

9 Comments

 1. Leokadia

  06 kwietnia godzina 14:09

  Życzę zdrowia dla personelu i podopiecznym a także odporności i siły wszystkiego najlepszego z okazji Świąt Wielkiej Nocy serdecznie pozdrawiam

  • BN

   06 kwietnia godzina 16:31

   Jesteście wielkie dobro do Was wróci

   • Mariusz

    06 kwietnia godzina 20:26

    Naprawdę wielki szacunek dla całego personelu medycznego za tak cieżką pracę którą wykonujecie

    • BM

     07 kwietnia godzina 18:16

     Szacunek dla całego personelu. Życzę wam dużo zdrowia i pogody ducha w tym ciężkim czasie. Właśnie w takich momentach okazuje się jak bardzo są potrzebni tzw zwykli ludzie. Szacunek dla lekarzy pracowników medycznych i opiekuńczych dla sprzedawców dostawców i wszystkich którzy muszą w tych warunkach pracować a i tak niesa doceniani w tych chorym kraju. Wszyscy ci ludzie widać są jednak potrzebni więc może ktoś wpadnie wkoncu na genialny pomysł żeby ich nagrodzić za swoją ciężka prace

   • Wojak

    07 kwietnia godzina 17:10

    Katastrofa !!! Personel który MOŻE BYĆ COVID19+++ opiekuje się pacjentami ktorzy również mogą być COVID19+++ w maseczkach bawełnianych więc za 5 dni wszyscy będą COVID-19 PLUS!!! A następnie pozwalnia sie troche miejsc, chyba że taki jest cel. Rząd uczy jak ma zachować cywil a najsłabszym ogniwem jest opieka medyczna.

 2. BN

  06 kwietnia godzina 16:29

  Jesteście wielkie dobro do Was wróci

 3. Malenistwo

  07 kwietnia godzina 01:11

  Starosta powinien dac nagrodę po 14 tysięcy dla każdej z tych pan .ciekawe tylko czy gdy by chciały wyjść do domu toby je wypuszczono

 4. Rafal

  07 kwietnia godzina 02:55

  Od 30 marca te panie czekają na pobranie wymazow. W dalszym ciągu nie wiemy ile osób jest zarażonych. Czy ktoś może coś z tym zrobić???? Śpią po 3 osoby w pokoju. Żadna nie miała testów. Za 6 dni kończy się kwarantanna. I co dalej????

  • Wioletka

   07 kwietnia godzina 18:33

   Jestescie wielkie.Duzo siły i pozytywnego myslenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra