- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Warszawa. Kto i gdzie? Sprawdziliśmy w jakich komisjach będą działać posłowie z naszego regionu

- REKLAMA -

Posłowie Anna Pieczarka, Piotr Sak i Stanisław Bukowiec będą pracować w trzech komisjach, większość przedstawicieli naszego regionu w dwóch. Józefa Szczurek-Żelazko jako jedyna posłanka z tej grupy nie będzie działać w żadnej komisji. Nie oznacza to jednak, że w Warszawie będzie się nudzić. Jest mocno zaangażowana w pracę w Ministerstwie Zdrowia.

Stanisław Bukowiec pierwszy od wielu lat poseł z powiatu bocheńskiego będzie pracował w Komisji Finansów Publicznych, Komisji Obrony Narodowej oraz w Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa.

– Zależało mi, aby mieć wpływ na finanse państwa, stąd pierwsza z komisji, ale też działać w komisji obrony narodowej i móc wspierać działające w Tarnowie Zakłady Mechaniczne – mówi Stanisław Bukowiec.

Przedstawiciel Bocheńszczyzny będzie pracował także w parlamentarnym zespole ds straży pożarnej i zespole ds policji.

Jego klubowy kolega poseł Norbert Kaczmarczyk (Prawo i Sprawiedliwość) zaangażował się w działalność Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych oraz Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży.

Pochodzący z ziemi dąbrowskiej poseł Wiesław Krajewski (Prawo i Sprawiedliwość) będzie pracował w Komisji Energii i Skarbu Państwa oraz Komisji Gospodarki i Rozwoju.

Poseł Anna Pieczarka (Prawo i Sprawiedliwość) będzie się udzielać w Komisji do spraw Petycji, gdzie otrzymała funkcję zastępcy przewodniczącego oraz w Komisji Finansów Publicznych i w Komisji Kultury i Środków Przekazu.

Przedstawicielka ziemi wielickiej Poseł Urszula Rusecka (Prawo i Sprawiedliwość) będzie działać w Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży, a także w Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, gdzie będzie pełnić dodatkowo funkcję zastępcy przewodniczącego.

W działalność trzech komisji zaangażował się poseł Piotr Sak (Prawo i Sprawiedliwość). Tarnowianin będzie pracował w Komisji do spraw Kontroli Państwowej, Komisji do spraw Infrastruktury i Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka.

Pochodząca z Tarnowa Poseł Urszula Augustyn (Koalicja Obywatelska) będzie działać w Komisji do spraw Petycji, gdzie otrzymała funkcję zastępcy przewodniczącego oraz w Komisji Kultury i Środków Przekazu.

Poseł Władysław Kosiniak-Kamysz (Koalicja Polska – Polskie Stronnictwo Ludowe – Kukiz’15) będzie pracował w Komisji Zdrowia.

Za kontakty z zagranicą ma odpowiadać Senator Włodzimierz Bernacki (Prawo i Sprawiedliwość) który został członkiem Komisji Spraw Zagranicznych i Unii Europejskiej oraz Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą.

Drugi z senatorów – Senator Kazimierz Wiatr (Prawo i Sprawiedliwość) został przewodniczącym Komisji Infrastruktury Komisja Nauki, Edukacji i Sportu.

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. vera

    20 listopada godzina 00:00

    No to sobie Bernacki pozwiedza swiat zw pieniadze podatnikow…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra